Громадська ініціатива «Україномовна Україна»


Український науковий портал «Labprice.ua»
започатковує ініціативу щодо боротьби проти дискримінації україномовних українців в усіх сферах суспільного життя і пропонує всім небайдужим українцям приєднуватися до неї.

Концепція  боротьби проти дискримінації
україномовного споживача в Інтернеті

Переважна більшість українських соціокультурних спільнот у соціальних мережах працюють на засадах  Просвіти – поширювати й популяризувати українську мову і культуру, уникаючи будь-яких конфліктів із російськомовним середовищем.

Головний принцип захисту прав україномовних українців – це активна боротьба проти їхньої дискримінації в соціальних сферах, зокрема в Інтернеті.

Оскільки російська мова масово використовується в комерційному сегменті Інтернету, то боротьба з кожним інтернет-магазинчиком, який використовує російську мову – це війна  з вітряками.

Основні напрями активних дій із захисту прав україномовних українців:  

1. Бойкот Інтернет-ресурсів, які пропонують товари й послуги, але займають відверту ворожу позицію щодо україномовного споживача, який вимагає обслуговувати його українською.

Один із найбільш дієвих методів боротьби з подібними інтернет-магазинами та фірмами – поширювати інформацію про них в Інтернеті, в соціальних мережах, залишати негативні відгуки тощо. Намагатися організувати бойкот спільними зусиллями україномовного споживача. Такі інтернет-магазини повинні бути позбавлені прибутків з україномовного сегмента ринку, інтересами якого вони цинічно нехтують.

2. Захист україномовного Інтернету державою на законодавчому рівні.

Нині частка україномовного бізнес-сегменту в Інтернеті мізерна. Відповідно, дискримінація україномовного споживача надзвичайно велика. Без адміністративних заходів, без втручання держави не можливо створити повноцінний україномовний бізнес-сегмент в Інтернет-просторі та в повному обсязі надавати товари й послуги україномовному споживачу.

Потрібно підтримувати будь-які реальні ініціативи політичних партій, громадських діячів, що стосуються адміністративного регулювання Інтернету, уведення квот для збільшення частки україномовного Інтернету. На зразок квот, запроваджених на телебаченні й радіо.

Діяльність за українізацію Інтернету повинна бути абсолютно аполітичною. Наш Президент, наша Верховна Рада мають законодавчо закріпити квоти для україномовного Інтернету.

СТАТТІ ПРО ПОРУШЕННЯ МОВНИХ ПРАВ УКРАЇНЦІВ
У СФЕРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Вас принципово не хочуть обслуговувати вашою рідною українською. Що робити?
Як діяти, коли на прохання спілкуватися українською клієнтові відповідають щось на зразок «нє хочу і нє буду, іщітє другой магазін»…

Як російськомовні дитячі інтернет-магазини втрачають своїх клієнтів…
Відмовляючись надавати послуги українською, російськомовні дитячі інтернет-магазини втрачають клієнтів…

Свій до свого, або топ-5 вітчизняних інтернет-магазинів за версією пересічного споживача
П’ятірка українських інтернет-магазинів, які варті уваги. Про сервіс, якість продукції, загальне враження й повагу до українського споживача…

Коли PROM.UA припинить дискримінацію україномовного покупця?
Багато хто із користувачів торговельного майданчика Prom.ua нарікає на його російськомовність. Дехто не погодиться і скаже, що на Рrom.ua двомовний інтерфейс…

Вас не хочуть обслуговувати українською мовою? Що робити – радять активісти Громадської організації «Незалежні»
Боротися з нахабством і невіглаством поодинці складно. На щастя, в Україні діє Громадська організація «Незалежні», яка активно бореться з мовним свавіллям…