Громадська ініціатива «Україномовна Україна»


Український науковий портал «Labprice.ua»
започатковує ініціативу щодо боротьби проти дискримінації україномовних українців в усіх сферах суспільного життя і пропонує всім небайдужим українцям приєднуватися до неї.

Концепція  боротьби проти дискримінації
україномовного споживача в Інтернеті

Переважна більшість українських соціокультурних спільнот у соціальних мережах працюють на засадах  Просвіти – поширювати й популяризувати українську мову і культуру, уникаючи будь-яких конфліктів із російськомовним середовищем.

Головний принцип захисту прав україномовних українців – це активна боротьба проти їхньої дискримінації в соціальних сферах, зокрема в Інтернеті.

Оскільки російська мова масово використовується в комерційному сегменті Інтернету, то боротьба з кожним інтернет-магазинчиком, який використовує російську мову – це війна  з вітряками.

Основні напрями активних дій із захисту прав україномовних українців:  

1. Бойкот Інтернет-ресурсів, які пропонують товари й послуги, але займають відверту ворожу позицію щодо україномовного споживача, який вимагає обслуговувати його українською.

Один із найбільш дієвих методів боротьби з подібними інтернет-магазинами та фірмами – поширювати інформацію про них в Інтернеті, в соціальних мережах, залишати негативні відгуки тощо. Намагатися організувати бойкот спільними зусиллями україномовного споживача. Такі інтернет-магазини повинні бути позбавлені прибутків з україномовного сегмента ринку, інтересами якого вони цинічно нехтують.

2. Захист україномовного Інтернету державою на законодавчому рівні.

Нині частка україномовного бізнес-сегменту в Інтернеті мізерна. Відповідно, дискримінація україномовного споживача надзвичайно велика. Без адміністративних заходів, без втручання держави не можливо створити повноцінний україномовний бізнес-сегмент в Інтернет-просторі та в повному обсязі надавати товари й послуги україномовному споживачу.

Потрібно підтримувати будь-які реальні ініціативи політичних партій, громадських діячів, що стосуються адміністративного регулювання Інтернету, уведення квот для збільшення частки україномовного Інтернету. На зразок квот, запроваджених на телебаченні й радіо.

Діяльність за українізацію Інтернету повинна бути абсолютно аполітичною. Наш Президент, наша Верховна Рада мають законодавчо закріпити квоти для україномовного Інтернету.

3. Ми проти насильницької українізації російськомовних українців в інтернет-торгівлі.   

Україномовні українці повинні отримувати послугу українською мовою. Так, як російськомовні російською. Ми всі разом патріоти України, всі проливали кров на Донбасі. Інтернет-магазин може бути багатомовним, але вимога закону – це обов’язкова наявність української мови. Фіскальні й банківські чеки мають бути виконані державною мовою. Реклама (у т.ч. і в інтернет-магазинах) може подаватися будь-якою мовою за вибором рекламодавця.

4. Що повинен робити кожен для боротьби проти дискримінації україномовних українців? 

Кожен із нас повинен не ковтати образи, я виконати маленьку дію проти порушення своїх  прав. У масштабі України це переросте в потужний Рух, який примусить усіх поважати наші права. Цей Рух повинен бути поза політикою. Обов’язково. Адже як тільки він стане політичним, у наших реаліях його очолять пристосуванці.

Ми зобов’язані постійно вимагати від нинішньої влади змін у законодавстві щодо застосування української мови в торгівлі, зокрема і в інтернет-торгівлі. Чекати нових політиків і витрачати зусилля, щоб вони прийшли до влади? Велика ймовірність того, що ті політики, які прийдуть після нинішнього Президента та Верховної Ради, зроблять щось суттєве для захисту наших прав в мовному питанні? Мізерна.  Існують ще й об’єктивні  тенденції. У  настроях виборців може відбутись «регіональний» зсув. Промосковські пострегіонали зроблять усе, щоб зробити українську мову маргінальною.

СТАТТІ ПРО ПОРУШЕННЯ МОВНИХ ПРАВ УКРАЇНЦІВ
У СФЕРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Вас принципово не хочуть обслуговувати вашою рідною українською. Що робити?
Як діяти, коли на прохання спілкуватися українською клієнтові відповідають щось на зразок «нє хочу і нє буду, іщітє другой магазін»…

Як російськомовні дитячі інтернет-магазини втрачають своїх клієнтів…
Відмовляючись надавати послуги українською, російськомовні дитячі інтернет-магазини втрачають клієнтів…

Свій до свого, або топ-5 вітчизняних інтернет-магазинів за версією пересічного споживача
П’ятірка українських інтернет-магазинів, які варті уваги. Про сервіс, якість продукції, загальне враження й повагу до українського споживача…

Коли PROM.UA припинить дискримінацію україномовного покупця?
Багато хто із користувачів торговельного майданчика Prom.ua нарікає на його російськомовність. Дехто не погодиться і скаже, що на Рrom.ua двомовний інтерфейс…

Вас не хочуть обслуговувати українською мовою? Що робити – радять активісти Громадської організації «Незалежні»
Боротися з нахабством і невіглаством поодинці складно. На щастя, в Україні діє Громадська організація «Незалежні», яка активно бореться з мовним свавіллям…

Мова ненависті. Іноді – українська
Невідомо, по яких областях проходила б лінія фронту, якби послідовники Фаріон і Ніцой почали цькувати «російськомовних українців» чотири роки тому. І чи взагалі була б ця лінія…

Hotline – найкращий сервіс для тих, хто купує українською
Українські онлайн-сервіси для пошуку товарів і порівняння цін зручні та й неабияк економлять час. Але їхнім недоліком є те, що здебільшого вони російськомовні…

Здобудемо своє право на українську як Святослав Літинський
Святослав Літинський – саме та людина-легенда, котрій уперше вдалося вибороти відсутність у власному паспорті запису мовою країни-агресора…

Максим Кобєлєв: «Я закликаю всіх бути активними і реагувати на порушення мовного законодавства»
Інтерв’ю з активістом, громадським діячем про популяризацію української мови, досвід відстоювання її існування в публічному просторі України…

HARDRIDE – магазин, який HARDLY поважає українців?
Магазин «HARDRIDE» зробив собі ведмежу послугу: тепер саме він асоціюється із запущеним ним же хамським хештегом…

5 ефективних методів захисту свого права на українську у сфері обслуговування
Як діяти, якщо ігнорують ваше прохання про зміну мови обслуговування? Поради, які допоможуть україномовним українцям захистити мовні права…

Андрій Смолій: «Я захищаю право українців на українську»
Я займаюся громадською діяльністю у сфері боротьби проти «русского мира», декомунізацією, але більше – захистом прав українців на українську мову…

Юрій Заремба: комп’ютерні технології на захисті прав україномовних громадян
Через платформу AxDraft простий громадянин України може захистити власні права щодо обслуговування українською мовою. AxDraft – якісні юридичні документи за кілька хвилин…