Хімічний аналіз допоможе підрахувати, чи рентабельним буде видобуток корисних копалин та переробка вторсировини

Laboratory technician at work

З’ясувати, чи буде економічно вигідним промисловий видобуток. Із таким замовленням звернувся клієнт до спеціалістів хімічної лабораторії Науково-сервісної компанії «Отава». Для лабораторного аналізу, зокрема, аналізу хімічного складу замовник надав зразок породи, що містила кристалічні включення білого кольору.

Як видобуток корисних копалин із природних родовищ, так і промислова переробка вторсировини та відходів (таких, як відвали хвостосховищ, побутові відходи, батарейки, тощо) розпочинається із досліджень у хімічній лабораторії – із лабораторних аналізів. Адже, лише провівши хімічні аналізи, та встановивши вміст цінних компонентів можна з’ясувати, чи рентабельним буде збагачення та переробка. Не менш важливим є визначення оптимального методу переробки, що також матиме суттєвий вплив для рентабельність і також може бути визначений лише на основі проведених лабораторних аналізів, зокрема, аналізу хімічного складу сировини.

Результати аналізу хімічного складу показали вміст сурми на рівні 45%

Зразок природної мінеральної сировини, що надали для лабораторного аналізу фахівцям хімічної лабораторії компанії «Отава» ззовні був вкритий шаром коричневого кольору. Оскільки замовника не цікавив лабораторний аналіз зовнішнього шару, перед початком досліджень зразок роздробити (на частини розміром від 0.5 см до 3 см) і вибрали для аналізу ті частини, що не містили породи коричневого кольору.

Технічним завданням аналізу хімічного складу зразка було з’ясувати вміст у зразку таких елементів як Sb, Bi, Pb, As, Cu та S.У ході лабораторного аналізу відібрані частини розмололи до отримання порошку. Аналіз хімічного складу порошку провели методом рентгеноструктурного аналізу. Відповідно до результату лабораторного дослідження, до складу дослідного зразку входили кристалічні фази: антимоніт та кварц.

Для проведення подальшого аналізу хімічного складу, дослідний зразок розчинили у суміші неорганічних кислот ( нітратної та фтор водневої).  Хімічний аналіз розчину провели на ICP спектрометрі Optima2100 DV методом атомно-емісійної спектроскопії з індуктивно-зв’язаною плазмою. Оскільки рентгеноструктурний аналіз показав у зразку вміст кварцу, окрім визначення вмісту Sb, Bi, Pb, As, Cu та S, спеціалісти хімічної лабораторії прийняли рішення провести визначення також кремнію.

За результатами проведених лабораторних аналізів, фахівці встановили, що зразок породи сірого кольору містить 45% сурми. 39,6% Sb знаходилося у дослідному зразку у формі  Sb2S3 (антимоніту). Решта сурми (5.4%) – у складі інших сполук Sb ( ці сполуки не утворювали окремої кристалічної фази).

Хімічні аналізи пропонує компанія «Отава»

Як відомо, сурму найчастіше видобувають із мінералу антимоніту (Sb2S3). Економічно обґрунтованим такий видобуток може бути із руди, що містить від 20 % сурми. Відтак, результати хімічних аналізів підтвердили, що порода, надана для проведення лабораторних досліджень придатна для промислового видобутку сурми.

Якщо Ви плануєте розпочати промисловий видобуток корисних копалин із природної сировини, або ж переробку втор сировини – вам допоможуть фахівці хімічної лабораторії. Компанія «Отава» співпрацює із найкращими спеціалістами-хіміками країни, та має багатолітній досвід у проведенні наукових хімічних аналізів, тож, науковці компанії беруться за вирішення складних нетипових задач, за проведення яких не беруться у більшості хімічних лабораторій.