повторное использование пластиковой бутылки

Чи безпечно використовувати пластикові пляшки повторно? Результати досліджень

Багаторазове використання пластикових пляшок може стати причиною серйозного отруєння. Тому використовувати такі пляшки не варто, пише видання “The Sun”.

Дослідження, які провели науковці, показали, що крихітні нерівності, які є на внутрішній поверхні пляшки (гребені та тріщини), є живильним середовищем для бактерій, зокрема і небезпечних, таких як норовірус. До того ж бактерії у таких пляшках не зникають навіть після ретельного миття.

У ході дослідження, результати якого було опубліковано в канадському журналі охорони здоров’я, було досліджено 76 проб води із пляшок, які використовували школярі. Проби води містили перевищену кількість бактерій, які провокують отруєння, що може бути спричинено ефектом «росту бактерій у пляшках, які тривалий час зберігаються за кімнатної температури».

Аналогічні дослідження було проведено також KLTV news, науковці аналізували пляшки, що повторно використовувалися лише тиждень.

“Усі ті бактерії, які можуть викликати харчове отруєння, знаходяться в пластикових пляшках”, – прокоментував результати дослідження Річард Уоллес, доктор медичних наук (University of Texas Health Center).

А що якщо добре вимити пляшку?

Миття пляшки водою із миючим засобом може частково зменшити кількість бактерій у пляшці. Але результат миття дає лише тимчасовий – вимити всі бактерії повністю із пляшки практично неможливо, тому за кімнатної температури вони продовжують швидко розмножуватися.

Окрім того, інтенсивне миття може призвести до руйнування пластику, особливо якщо використовується надто тепла вода.

«Нагрівання, безсумнівно, збільшить швидкість, з якою хімічні речовини з пластику мігруватимуть у воду», – зазначає Скот Белчер, професор фармакології з Університету Цинциннаті.

Яке рішення буде оптимальним?

Якщо ви хочете зекономити чи турбуєтеся про довкілля і не хочете щораз купувати нові одноразові пляшки, науковці рекомендують використовувати скляну тару або спеціальні контейнери, придатні для багаторазового використання.