Чи безпечна українська свинина? Експерт розповів про проблеми вітчизняного тваринництва

Більшість свинини, яку продають в Україні, – неналежної якості. Таку думку висловив експерт у галузі сільського господарства, технолог, ветеринар Юрій Опенько. За його словами, близько 60 % такої продукції забруднена антибіотиками.

Як пояснив Юрій Опенько, основною причиною виникнення проблеми є неналежний контроль за сферою тваринництва з боку держави. Експерт зазначив: попри те, що функції контролю формально покладені на МОЗ та Держпродспоживслужбу, ці державні органи не виконують своїх функцій через брак фінансування.

«Структура менеджменту, логістики та розмір фінансування не дозволяє контролюючим органам, а саме Держпродспоживслужбі, перевіряти якість продукції на вміст антибіотиків в строки, які передбачені до моменту реалізації цієї продукції», – зазначає Юрій Опенько.

Таким чином, фактично, якість м’ясної продукції, зокрема вміст у ній антибіотиків, залежить лише від добросовісності виробника.

Антибіотики у тваринництві (як у молочному скотарстві, так і в м’ясному тваринництві) використовують для лікування тварин. До того ж сьогодні в Україні дозволені до використання антибіотики, які в Європі заборонені. Кожен антибіотик має період виведення з організму. Якщо тварину пролікували певним антибіотиком, відповідно до норм її не можна віддавати на забій, доки антибіотики не виведуться з її організму. Утім, за цим ніхто не стежить. Тому розповсюдженими є ситуації, коли тварини хворіють, їх лікують, за два-три дні лікування не дає позитивних результатів, і тварин одразу ж відправляють на забій.

«Дуже часто на забій відправляються лежачі тварини, клінічно хворі, в передсмертній агонії. І є навіть випадки в Україні, де використовуються у переробці трупи тварин», – додає експерт. За його словами, ветеринари виписують довідки заочно, не бачачи тварини.

На думку Юрія Опенька, ситуацію мало б контролювати насамперед Міністерство охорони здоров’я України, адже вживання м’яса, забрудненого антибіотиками, негативно позначається на здоров’ї українців.

За матеріалами УНН

Де в Україні замовити визначення якості харчових продуктів?