Меню
Ферма майбутнього біля Нью-Йорку: без пестицидів та гербіцидів, з мінімальним використанням води, та з переробленим пластиком замість ґрунту
09.08.2016 Безпека харчування

ovochi-bez-pestycydivНезабаром у найбільшій світі вертикальній фермі, що розташована на складі в околиці Нью-Йорка збиратимуть перший урожай молодої зелені. Закрита ферма площею 6 500 м2 вироблятиме 900 тонн свіжої продукції щороку, вирощеної без застосування пестицидів, гербіцидів та фунгіцидів.

Вертикальна ферма AeroFarms застосовує аеропонічну технологію для вирощування великої кількості продукції: тут замість величезних площ землі та тонн води використовують обмежений простір (ферма розташована на території складу). Рослини на фермі висаджені у контейнерах на примістках та освітлюються світлодіодними лампами.

У ролі ґрунту використовується волокнистий матеріал багаторазового використання, зроблений з уживаних пластикових пляшок. Особливістю такого «ґрунту» є те, що його можна легко очищати та знезаражувати — тобто пестициди, гербіциди та фунгіциди тут не потрібні.

vertykalna-fermaОскільки ферма рециркулює воду, вона використовує лише 5 відсотків води та половину добрив, у порівнянні із звичайною фермою. Важливою перевагою вертикальної ферми є також те, що вона не забруднює навколишні річки.

Вертикальна ферма, у порівнянні із традиційними фермери на відкритому полі, може виростити в 70 разів більше продуктів. Таку високу продуктивність ферма має завдяки ротації рослин протягом року. Компанія AeroFarms здатна вирощувати 22 різних культури (приблизно 250 сортів фруктів та овочів).

Незабаром на фермі збиратимуть перший урожай – листові овочі, висаджені у березні цього року. Продавати продукцію планують у Нью-Йорку – невелика відстань транспортування дозволить зекономити на транспортних витратах, та, що не менш важливо – зменшить транспортні викиди.

Заклад у Ньюарку — одна з чотирьох вертикальних ферм компанії AeroFarms. На сьогоднішній день розробляються інші проекти у США та за кордоном.

Джерело: КліматІнфо

*