У Києві утилізували звалище ртутних ламп. Та чи воно останнє?

В одному з найбільших спальних районів Києва знайдено й утилізовано небезпечне звалище із понад 1000 люмінесцентних ламп. Існування такого звалища не могло не вплинути на загальний екологічний стан прилеглих до нього територій.

Так, Держсанепідемслужбою зафіксовано високий рівень ртуті в повітрі та ґрунті. Це досить небезпечно для людського організму, адже хронічне отруєння ртуттю може викликати порушення нервової системи, призводити до розвитку апатії, тахікардії, емоційної нестійкості, головного болю, порушення пам’яті, безсоння тощо.

Поряд із ртуттю можуть знаходитися і такі небезпечні елементи, як ванадій і натрій, які при пошкодженні ламп денного світла потрапляють у навколишнє середовище.

Сьогодні до найбільш забруднених територій столиці відносять околиці окружної дороги, Голосіївський район біля села Жуляни, Теремки-2, Верблюжу затоку, Міністерські озера. Якого саме типу сміття знаходиться на цих територіях, важко сказати навіть спеціалістам. Отже, наскільки екологічно безпечним є рідне місто, район чи навіть власна квартира, без експертної оцінки фахівців спеціалізованих лабораторій оцінити складно і навіть не можливо.

Джерело: http://econews.bei.org.ua