Флюорографія – метод ранньої діагностики туберкульозу

Відомо, що Україна посідає 5 місце серед країн з найвищими показниками захворюваності на туберкульоз. Якщо до 2050 року не вжити ефективних заходів для боротьби з інфекційними захворюваннями, спричиненими збудниками, стійкими до антибіотиків, то від них щороку у світі буде помирати близько 10 мільйонів осіб.

Флюорографія – метод діагностики туберкульозу. Він дає змогу виявити на рентгенограмі безпосередні вогнища запалення в легенях. Варто сказати, що флюорографія сама по собі не є остаточним підтвердженням туберкульозу, оскільки людина може хворіти на пневмонію, а цей метод все одно покаже запалення в легенях.

туберкульозРисунок1

Флюорографія використовується на ранніх етапах для виявлення запалення. Цей метод відрізняється від рентгену тим, що флюорографічні знімки є менш чіткими. Під час проведення флюорографії пацієнт отримує значно меншу дозу шкідливого випромінювання, ніж під час рентгену.

Швидка діагностика туберкульозу від КМДА

Нещодавно на сайті КМДА з’явилась інформація про те, що впродовж місяця кияни можуть безкоштовно обстежитися на пересувному флюорографі.  Ініціатива належить меру Києва – Віталію Кличку.

кмдаРисунок1

http://kievcity.gov.ua/news/48779.html

З графіком роботи пересувних цифрових флюорографів можна ознайомитися на сайті КМДА.

20170320_100743_13

http://kievcity.gov.ua/news/48779.html

Ця акція приурочена до Місячника з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз у 2017 році.

«У рамках Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз міська влада ініціювала проведення місячника, коли кожен охочий зможе обстежитися завдяки пересувному цифровому флюорографу. Під час обстеження пацієнт отримає довідку за його результатами та в разі потреби кваліфіковану консультацію лікаря-фтизіатра. Загальний час обстеження та консультації займає максимум 15 хвилин», – пояснив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Варто пам’ятати, що туберкульоз виліковний за умови своєчасної та ефективної діагностики. Не зволікайте, перевірте стан власного здоров’я!

 Автор: Микола Вовк