Меню
«Наука повинна бути гуманною» – інтерв’ю з Ганною Єльською – директором Інституту молекулярної біології і генетики НАН України
08.03.2017 Відеоновини

Головним правилом, якого мають дотримуватися науковці під час своєї роботи, – не нашкодь. Так, вчені жодним чином не повинні розвивати та підтримувати ті речі, які можуть зруйнувати суспільство. Наука має бути гуманною. Вчений має нести благо і жодним чином не повинен дезорієнтувати суспільство.

Варто пам’ятати, що науковці несуть відповідальність за надання інформації, якою вони володіють. Ця інформація може по-різному впливати на суспільство, тому вченим варто це розуміти, коли вони роблять квапливі заяви щодо своїх досліджень.

Взаємовідносини науковців також мають ґрунтуватися на моральних засадах. Так, має бути рівноправ’я і свобода думок. Вчений повинен уміти адекватно сприймати та реагувати на критичні аргументи у свій бік. Тому для науковця дуже важливо зрозуміти і прийняти свої помилки.

Про це й те, що таке наукова етика, в інтерв’ю Ганни Єльської – директора Інституту молекулярної біології і генетики НАН України у програмі “НЕпопулярна наука” проекту “Наукова світлиця” телеканалу «Інтелект TV».

*