Меню
Чому діти менш схильні до зараження коронавірусом?
21.02.2020 Новини науки і освіти

Згідно з даними, опублікованими 5 лютого 2020 року в журналі Американської медичної асоціації, серед хворих на коронавірус найменше дітей. На жаль, є 2 випадки зараження новонароджених, але, в основному, середній вік пацієнтів коливається від 49 до 56 років.

При інших інфекційних захворюваннях спостерігається подібне підтвердження високого опору дитячого організму. Наприклад, відомий той факт, що вітрянкою краще перехворіти в дитинстві. У дорослих перебіг цього захворювання набагато важчий і може мати летальний результат.

Чому діти менше хворіють і легше переносять захворювання коронавірусом, ніж їхні батьки, бабусі й дідусі?

Науковці шукають відповідь на це запитання. Одна з гіпотез полягає в тому, що вроджена імунна відповідь дитячого організму сильніша, ніж у дорослої людини. Вчені зазначають, що хоч у дітей ГРВІ переходить у пневмонію, у них менше імунологічних ускладнень, які спостерігаються у дорослих.

Крім сильної вродженої імунної системи, причиною стійкості до захворювання може бути те, що у дітей більш здорові дихальні органи. Діти за своє життя менший час вдихали тютюновий дим і забруднене повітря. До того ж, у багатьох дорослих є хронічні хвороби. Послабити організм можуть як серйозні автоімунні захворювання (діабет та ін.), так і просте ожиріння.

На Medical News Today опубліковано поради, які можуть допомогти імунній системі:

  • отримуватися дієти, багатої овочами і фруктами, насиченої вітамінами A, C, D і Zn.
  • Рухатися. Всього 20 хвилин помірних вправ стимулюють імунну систему.
  • Кинути палити, вживати алкоголь у помірних кількостях.
  • Дотримуватися особистої гігієни. Мити руки після відвідування громадських місць.
  • Висипатися, хронічне недосипання знижує реакцію імунної системи.  
  • Знизити стресові навантаження, знайти заняття, яке робить вас щасливим. Науково доведено, що улюблене захоплення, наприклад, спів у хорі, підвищує рівень імунних білків.
*