Дослідники на шляху до створення ліків проти коронавірусу

Коли кількість випадків захворювання на коронавірус уже перевищила 130 000, вчені й медики інтенсивно і безперервно шукають способи запобігання збільшенню нових інфікованих жертв.

Різноманітні дослідження, які були проведені останнім часом, показують, що речовини, які знищують вірус ГРВІ, можуть так само впливати і на SARS-CoV-2 (новий тип коронавірусу). Їхня згубна дія була підтверджена в лабораторних дослідженнях. Поряд із цим, науковці також використовують цю речовину, щоб зменшити ризик потрапляння вірусу в клітину.

Щоб запобігти інфікуванню, передусім потрібно розуміти, як саме вірус проникає в клітину і наражає весь організм на небезпеку.

Коронавірус атакує два конкретні види клітин у легенях. Саме вони виробляють слиз, який створює мокрий шар на дихальних шляхах. Проблема полягає в тому, що вірус убиває ці клітини, через що легені більше не здатні боротись із чужорідними часточками, які потрапляють усередину під час дихання.

Зараження починається із взаємодії вірусу з рецептором (білком-маркером) на поверхні клітини-мішені. Дослідники продемонстрували, що білки коронавірусу зв’язуються з тими самими білками на поверхні клітини, з якими у свою чергу зв’язується вірус ГРВІ. Це досить важлива інформація для розробки нових ліків проти коронавірусу.

Та найголовнішим є відкриття речовини, яка блокує розвиток інфекції легеневих клітин, що спричинена коронавірусом.

«Таким чином, ця сполука або споріднені препарати з потенційно підвищеною антивірусною активністю можуть бути розглянуті для лікування інфікованих пацієнтів», – стверджують науковці.

Професор Польман і його колеги також вивчали антитіла (речовини, що борються з вірусом), вироблені людьми, які перед цим перехворіли ГРВІ, чи запобігають вони потраплянню коронавірусу в клітини.

Команда вчених показала, що сироватка антитіл від 4 різних мишей може запобігти зараженню вірусом лабораторної моделі, що містить SARS-CoV-2, на 90 %.

Фахівці з охорони здоров’я запевняють, що відповідальна перевірка будь-якої потенційної вакцини потребує 1–1,5 року. На їхню думку, розробка безпечних та ефективних вакцин вимагає трьох речей: часу, інвестицій і численних перевірок, у тому числі на тваринах, та клінічних досліджень на людях. І лише після цього регулюючі органи мають пересвідчитися, що вакцина готова для використання.

Джерело: https://www.medicalnewstoday.com

#ТурботаПроВас #новини_зсж #зож #здоровье @Dobradija