Світ побачило доповнене видання наукової монографії «Українська фундаментальна наука і європейські цінності»

Нещодавно світ побачило друге, доповнене видання наукової монографії «Українська фундаментальна наука і європейські цінності» авторства Олександра Габовича, Володимира Кузнєцова та Надії Семенової (Видавничий дім «Києво-Могилянська академія»). Книга розрахована на науковців, державних службовців і всіх, хто цікавиться наукою та освітою як державними інституціями.

Сьогодні перед українським суспільством стоїть чимало запитань, що стосуються розвитку сучасної науки, зокрема: Чи є сьогоднішня організація української академічної науки найкращою з можливих? Чи сприяє вона відродженню українського суспільства? Чи на часі проведення всебічного аналізу стану української науки із застосуванням загальноприйнятих у світовій науці критеріїв? Яке місце в системі організації науки мають посідати європейські цінності?

Автори монографії пропонують відповіді на ці запитання, усвідомлюючи при цьому, що вони не є остаточними.

У книзі автори також розглядають концептуальні аспекти дослідження науки: ціннісний, термінологічний, філософсько-правовий, коґнітивний і наукометричний. Автори вважають, що підтримувана державою так звана наукова еліта України не має права претендувати на цей високий статус. Думка авторів: для збереження та розвитку української науки потрібні об’єктивне бачення ситуації, політична воля і продумані активні дії як влади, так і самих науковців.

Монографія пропонує важливу інсайдерську інформацію про стан речей у сучасній українській науці, даючи можливість читачеві зробити власні висновки і включитися в обговорення цієї теми.

Завантажити наукову монографію «Українська фундаментальна наука і європейські цінності»

Завантажити інші публікації авторів можна за посиланням:

https://www.researchgate.net/profile/A_Gabovich

https://iop-kiev.academia.edu/AlexanderGabovich

 https://www.researchgate.net/profile/Vladimir_Kuznecov

 http://filosof.academia.edu/VladKuznetsov