“Отава” пропонує модифікації МТТ-тесту, що дозволять швидко і точно визначати цитотоксичність ліків

MTT_test.jpg.pagespeed.ce.tGgWwVCUnEВизначення цитотоксичності ліків та ряду інших препаратів пропонує лабораторія Науково-сервісної компанії “Отава”.

Науковці компанії розробили модифікації МТТ-тесту, що дає можливість швидко та точно визначити токсичність олій, сироваток, плазми периферійної крові й екстрактів.

Для визначення цитотоксичності ліків та інших препаратів використовують здатність речовини МТТ у живій клітині перетворюватися на кристали формазану, що пронизують життєздатну клітину. Розчинений за допомогою органічного розчинника формазан дає малиновий колір, таким чином, концентрацію речовини, а відтак, кількість життєздатних клітин після впливу на них дослідної речовини, можна визначити за допомогою спектрофотометра.

МТТ-тест повністю відповідає вимогам сучасності, оскільки дає змогу визначити токсичність оперативно та точно. Окрім того, він повністю відповідає вимогам сучасності щодо гуманності досліджень цитотоксичного впливу на клітини – адже за допомогою МТТ-тесту токсичність можна визначити без проведення дослідів на тваринах.