Scientific Fun – наукові пікніки в Україні

Стартує новий захоплюючий проект “Scientific Fun – наукові пікніки в Україні”.

Scientific Fun – це популяризація наук простим і водночас незвичним для нашого суспільства способом: абсолютно кожен охочий, незалежно від віку, статусу, і тим паче – оцінок у табелях і атестатах зможе власноруч провести експеримент в імпровізованій лабораторії просто неба, зробити маленьке диво та переконатися, що наука може бути доступною та цікавою. Під час заходів фахівці з Центру науки Коперника (Варшава) разом із підготовленими українськими волонтерами продемонструють та пояснять різноманітні закони фізики, хімії та біології. Особливість Наукових пікніків полягає в тому, що відвідувачі не тільки побачать лабораторні досліди, але і втілять їх самі, дізнаються про незвичайні властивості речовин, які щодня використовують у побуті. Таким чином, організатори хочуть показати, що наука – це не формули і схеми. Це – все, що нас оточує. А також навчити педагогів і батьків проводити захопливі розвиваючі заняття для дітей без будь-яких витрат, використовуючи тільки підручні матеріали.

Пікніки пройдуть восени цього року в п’яти містах України:

Тернопіль – 7 вересня

Львів – 14 вересня

Київ – 21 вересня

Луганськ – 28 вересня

Харків – 5 жовтня

Координаторами проекту є Центр Міжкультурних Ініціатив (Варшава) та Молодіжна організація “Стан” (Луганськ) у партнерстві з Центром Науки Коперника (Варшава), за фінансової підтримки Фонду “Освіта для Демократії” в рамках програми “Перетворення в Регіоні – RITA” Польсько-Американського Фонду Свободи.

Наразі оголошено конкурс експериментів для молодих науковців, педагогів та усіх, хто захоплюється наукою та зможе на пальцях пояснити природу явищ, з якими ми стикаємося в повсякденні. Усі бажаючі можуть запропонувати свої ідеї дослідів організаторам Пікніків, а відібрані експерименти учасники конкурсу продемонструють глядачам в рамках одного або кількох Пікніків. Організатори забезпечують учасників необхідними для їхньої презентації матеріалами та обладнанням. Заявки на конкурс приймаються до 26 липня.

Ознайомитись з правилами участі в конкурсі можна тут: http://goo.gl/hUPS1. Завантажити форму заявки на участь можна за цим посиланням: http://goo.gl/XJQ4A.

Крім того, кожен бажаючий може стати волонтером в одному із заявлених міст та долучитись до команди організаторів Наукових пікніків, доклавши таким чином власних сил до популяризації та розвитку науки в Україні.

Свої ідеї та питання щодо конкурсу та волонтерської участі в підготовці Пікніків потрібно надсилати на адресу:pikniki@cim.org.pl.

 

Ресурс: https://www.facebook.com/ScientificFun