Шукати ГМО в українському зерні будуть 83 лабораторії

Шукати ГМО в українському зерні будуть 83 лабораторії. Їхні результати вносяться до сертифікатів якості зерна та продуктів його переробки.

Державна інспекція сільського господарства України проаналізувала ситуацію в Україні з лабораторіями, які мають необхідну акредитацію для проведення досліджень, результати яких можуть використовуватися в сертифікатах якості зерна. Всього Національним агентством з акредитації України акредитовано 104 лабораторії, як приватні, так і державні, з яких 83 мають право проводити необхідні дослідження на визначення показників безпеки та наявності генно-модифікованих організмів у продукції. Про це повідомляє прес-служба Держсільгоспінспекції України.

Результати досліджень саме цих лабораторій інспектори Державної інспекції сільського господарства України вносять до сертифікатів якості зерна та продуктів його переробки. Перелік акредитованих лабораторій, які мають право проводити відповідні дослідження, можна знайти на офіційному веб-сайті Національного агентства з акредитації Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в рубриці “Реєстр акредитованих ООС”. Сертифікат якості зерна та продуктів його переробки відповідно до Закону України “Зерно і ринок зерна в Україні” видається територіальними органами Держсільгоспінспекції та належить до адміністративних послуг, кошти за надання яких надходять до Державного бюджету України. Наявність такого документа дає можливість мати достовірну та об’єктивну оцінку якості продукції та встановити її відповідність діючим державним стандартам, а також не допускає відвантаження нестандартного та неякісного зерна.

 

Джерело: http://business-tv.com.ua