Меню
Україна – світовий лідер за смертністю від забрудненого повітря!
24.10.2016 Екологія

За версією Всесвітньої організації охорони здоров’я (за матеріалами The Gurdian), Україна очолює список із 120 країн за смертністю від забрудненого повітря. Так, в Україні від забрудненого повітря на кожні 100 тис. населення помирає 120 осіб. Загальне число смертності в Україні – 54 тис. за рік.

Для порівняння: загальна кількість загиблих від забрудненого повітря в Україні перевищує спільний показник для п’яти країн з найкращою статистикою – Ісландії, Фінляндії, Ліберії (для кожної з цих країн в середньому 6 смертей на кожні 100 тис. осіб), Канади (5 смертей на 100 тис.) та Вануату (1 смерть на 100 тис.).

повітря смертність

Наступні країни після України в цьому антирейтингу – Болгарія (118 смертей на 100 тис. населення), Білорусь (100 смертей) і Російська Федерація (98 смертей). Навіть у Китаї, де щороку помирає близько 1 млн. осіб, смертність від забрудненого повітря становить лише 76 випадків на 100 тисяч. Для Індії цей показник складає 49 осіб, для сусідньої Польщі – 69, а для США – 12 випадків на 100 тис. населення.

повітря смертність_

Отже, виходить, що в Україні чисельність населення у десятки разів менше за населення Китаю, так само як і загальна смертність, натомість кількість смертей від забрудненого повітря в Україні майже удвічі вища. Одразу виникає запитання про те, як убезпечити себе та своїх близьких від небезпеки, якої не видно, але яка щодня загрожує життю та здоров’ю.

З огляду на цю жахливу статистику доцільним є дослідження якості та безпечності повітря оточуючого середовища, зокрема повітря житлових та офісних приміщень. Наразі в Україні аналіз повітря в житлових приміщеннях здебільшого здійснюється за допомогою спеціальних тест-трубок, які, на жаль, мають багато недоліків (зокрема недостатню чутливість і невеликий спектр речовин, які детектуються). Натомість у світовій практиці провідним методом, який дає змогу визначити якість повітря, є газова хроматографія із мас-спектроскопічною детекцією.

В Україні є компанії, які спільно із провідними спеціалізованими світовими лабораторіями допоможуть у проведенні аналізу повітря в приміщенні. Лише після такого ґрунтовного дослідження можна бути впевненим у безпечності повітря, яким ви дихаєте.

Повітря має бути джерелом життя, а не фактором ризику й небезпеки. Бережіть себе!

*