Українські фахівці взяли участь у Міжнародному семінарі з акредитації лабораторій, що проводився у Великобританії

У рамках реалізації проекту TWINNING «Надання допомоги Україні в наближенні законодавства у сфері фітосанітарії та адміністративних засад у відповідності до європейських стандартів» головний фахівець відділу фітосанітарного аналізу ДУ «Центральна фітосанітарна лабораторія» Олег Вовкотруб узяв участь у семінарі з акредитації лабораторій, які займаються діагностикою фітопатогенів рослин. Семінар проходив на базі Наукової агенції з продовольства та захисту навколишнього середовища (FERA, м. Йорк, Великобританія).

Робоча програма включала в себе як теоретичні, так і практичні заняття за такими основними темами:

– метод валідації (запровадження, приклади валідації/верифікації);

– організація міжлабораторних порівнянь (РТ, TPS);

– статистичний аналіз (у міжлабораторних порівняннях і методу валідації).

У своїх доповідях фахівці європейських лабораторій, які вже мають запроваджену систему якості згідно з міжнародним стандартом ISO 17025, ділилися своїм досвідом з учасниками семінару. Оскільки процес акредитації є дуже складним і затратним, то під час обговорення виникло багато запитань, на які доповідачі надали вичерпні відповіді.

Учасниками семінару стало близько 70 чоловік із 23 країн світу в тому числі і з України.

Україна на сьогодні знаходиться на початковому етапі впровадження системи якості, тому ця тематика є надзвичайно актуальна і важлива для фахівців наших фітосанітарних лабораторій. Участь у навчальному семінарі з акредитації дало змогу отримати роз’яснення щодо даного процесу, а також обмінятися контактними даними з усіма учасниками, для майбутнього фахового співробітництва.

Ресурс: http://vet.gov.ua/