Український хімік отримав 100 тисяч євро від ЄС на дослідження

Одним з перших в Україні, кому вдалось скористатись з переваг від приєднання України до рамкової програми ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонти 2020» став молодий хімік Ілля Гуральський, молодший науковий співробітник хімічного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Його проект щодо розробки нових наноматеріалів, підготовлений спільно з німецькими колегами, пройшов конкурсний відбір та отримав фінансування в 100 тисяч євро. Науковець займається дослідженням сполук зі спіновими переходами, що можуть знайти застосування у нових носіях інформації, таких як хімічні сенсори, тощо.

http://www.radiosvoboda.org/media/video/26987567.html

Участь у міжнародній грантовій програмі «Горизонти 2020» відкриває для українських науковців широкі можливості для реалізації своїх ідей, співпраці з європейськими колегами, оновлення матеріально-технічної бази наших наукових та навчальних закладів, підтримки молодих науковців.

Україна отримала виключне право стати асоційованим учасником цієї програми, сплативши лише 5 % свого членського внеску з можливістю оплати протягом 4 років. Загальний бюджет програми складає порядку 80 мільярдів євро.

Джерело: Радіо Свобода