Як вберегтись від отруєння формальдегідом та зробити меблі із ДСП та МДФ безпечними

Меблі із ДСП та МДФ доволі часто стають причиною забруднення формальдегідом помешкань у всьому світі. Не виняток і Україна. Зокрема, як стверджують фахівці, в середньому концентрація формальдегіду в повітрі помешкання із меблями з ДСП становить 0,07-0,09 %, тоді як максимальною безпечною концентрацією вважається  – 0,06 %.

Тривале перебування у будинку, офісі чи квартирі із значним забрудненням  повітря формальдегідом може призвести до отруєння та серйозних проблем зі здоров’ям. Вберегти себе можна, якщо вміти вчасно розпізнавати проблему, а відтак – усунути загрозу. Суттєво зменшити кількість формальдегіду в повітрі квартири чи офісу можна, якщо дотримуватися нескладних порад,  пише видання «Великая Эпоха».

Тривале вдихання повітря, забрудненого формальдегідом, може викликати часті головні болі, кашель, закладеність носа, першіння у горлі, подразнення верхніх дихальних шляхів, а також подразнення шкіри. Симптомом отруєння формальдегідом можуть бути також невмотивовані перепади настрою.

Про якість повітря в приміщенні варто замислитися, якщо ви помітили що:

  • симптоми отруєння формальдегідом з’явилися не лише у Вас, але і в інших людей, які тривалий час перебувають у приміщенні;
  • симптоми зникають, якщо покинути приміщення;
  • проблеми зі здоров’ям посилюються у період опалювального сезону (саме у це час формальдегід із меблів випаровується найбільш інтенсивно);
  • симптоми слабшають або і взагалі зникають при провітрюванні.

dsp.jpg.pagespeed.ce.g167w51RzxЗменшити вміст у повітрі формальдегіду, що випаровується із меблів можна, якщо «герметизувати» плити із ДСП чи МДФ.  Ось кілька порад, як цього досягти:

  • нанесіть на  всі незахищені поверхні меблів кілька шарів клею, фарби або лаку – такий захисний шар не даватиме можливості формальдегіду із меблів випаровуватись. Оптимально обрати водоемульсійний лак – він найбільш безпечний та не містить шкідливих речовин;
  • для герметизації ДСП чи МДФ плит також можна використати  ПВХ покриття – наклейте його на незахищені стінки плити;
  • незахищені сторони плит із деревостружкових матеріалів можна обклеїти самоклеючою плівкою;
  • столи, стільці, тумби із ДСП та МДФ можна накрити тканиною – це також частково зменшить випаровування формальдегіду;
  • якомога частіше провітрюйте приміщення.

Важливими факторами, що впливають на випаровування формальдегіду із ДСП та МДФ, також є співвідношення температури та вологості у повітрі. Про це у коментарі порталу Labprice.ua зазначив експерт з проблем забруднення повітря в приміщенні компанії «ОТАВА» Микола Вовк.

«Висока вологість та надмірно висока температура сприяють збільшенню інтенсивності випаровування формальдегіду та інших летких органічних сполук.  Зробити помешкання чи офіс більш комфортним та безпечним  допоможе термогігрометр. Такий прилад дасть можливість контролювати співвідношення вологість-температура, а відтак стежити, щоб співвідношення цих параметрів було оптимальним», – зазначив науковець.

Окрім проблем із випаровуванням формальдегіду, неправильне співвідношення вологості та температури в приміщенні може  також стати причиною розмноження плісняви.

«Пліснява, що активно розмножується так само небезпечна для здоров’я. Пліснява може викликати у людей подразнення слизових оболонок (дихальних шляхів та очей), бронхіти, астму. Грибки плісняви також є потужними алергенами. Спори, які виділяє пліснява, що активно росте, потрапляють у слизові оболонки людини і викликають реакцію, а при контакті зі шкірою можливе почервоніння, висип та свербіж», – каже Микола Вовк.

Окрім того, надто висока температура та низька вологість можуть сприяти послабленню імунітету і стати причиною частих простудних захворювань. Адже надмірно пересушені слизові оболонки не захищені перед вірусами та бактеріями, зазначають медики. Тому для забезпечення комфортних та безпечних умов в приміщенні вкрай важливими є такі прилади, як термогігрометр та зволожувач повітря, зазначають фахівці.