Хліб із пестицидами? Це можливо?

Дослідження британських фахівців показують, що у 60 % хліба, що продається у Великобританії, містяться залишки пестицидів. Дві буханки з трьох забруднені хімікатами. Науковці повідомляють, що залишки пестицидів можна знайти в найрізноманітніших продуктах і напоях, включаючи, воду, вино, фруктові соки й корми для тварин. Встановити наявність токсичних речовин стало можливим завдяки впровадженню в країнах ЄС обов’язкового моніторингу якості харчових продуктів.

А які вимоги в Україні щодо контролю рівня пестицидів у хлібі? Згідно з ДСТУ-П 4583: 2006, аналіз на вміст цих хімікатів не є обов’язковим і визначається на вимогу одержувача-споживача. Будемо сподіватися, що рівень залишкових пестицидів в українському хлібі мінімальний.

Якби там не було, слід пам’ятати, що регулярне накопичення «малих доз» пестицидів несе реальний ризик для здоров’я. Вчені провели токсикологічні дослідження і встановили зв’язок між пестицидами та виникненням певних патологій, таких як рак, алергія, астма.

Недарма у всьому світі почали запроваджувати органічне землеробство. Екологічні продукти є більш здоровими, оскільки в них відсутні стійкі токсичні відходи від пестицидів і синтетичних добрив.

Щоб перейти на органічне землеробство в Україні, зазначає Юлія Слива, к.т.н, доцент кафедри стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції НУБіП, аграрію потрібно провести повний аудит земельної ділянки і визначити вміст поживних речовин, а також залишків пестицидів. Маючи повну інформацію про якість і забруднення ґрунту, фермер зможе прийняти рішення, чи доцільно займатися органічним виробництвом. А вже потім необхідно буде розробити комплекс агрохімічних та меліоративних заходів, спрямованих на ліквідацію негативних наслідків попереднього землекористування. Бо може статися так, що залишки пестицидів минулих років будуть виявлені в продукції, вирощеній органічним методом.

Для проведення аналізу ґрунту звертайтесь в хімічну лабораторію компанії «ОТАВА». Фахівці виконують якісний і кількісний хімічний аналіз ґрунту різного призначення:

  • дослідження за основними біохімічними показниками;
  • аналіз елементного й макроелементного складу;
  • визначення вмісту гуміну, гумінових і фульвокислот;
  • скринінг на забруднення леткими/нелеткими пестицидами;
  • дослідження на радіоактивне забруднення.