Наскільки безпечні косметичні засоби?

Анастасія Московець

Як показує досвід, жінки залежні від косметичних засобів. Здавалося б, косметика перевірена і безпечна. А ось коли поглянемо на етикетки косметичних засобів – побачимо купу різних хімічних інгредієнтів. Але ж вони вже були перевірені на безпечність, щоб ми могли користуватися ними протягом довгого часу. Чи не так? Ні, це не так.

«Косметичні засоби перевіряються, щоб переконатися, що вони не викликатимуть короткочасних проблем, таких як подразнення шкіри», – зазначає доктор Кетрін М. Рексрод, завідувач кафедри відділу здоров’я жінок Harvard Medical School. Управління із санітарного нагляду за косметичними засобами втручаються у разі, якщо люди дійсно скаржаться на засіб, оскільки підозрюють, що він заподіює їм шкоду. До цього відповідальність лежить тільки на компанії, яка його виробляє.

Є багато причин для занепокоєння безпечністю багатьма хімічними речовинами в популярних на сьогодні засобах особистої гігієни. Недавнє дослідження, опубліковане Міжнародним журналом раку, виявило, що у жінок, які застосовували фарбу для волосся хоча б 1 раз протягом 12 місяців, мали на 9 % більший ризик розвитку раку молочної залози, ніж жінки, які не використовували фарбу для волосся. За результатами дослідження, деякі засоби догляду за волоссям містять більше 5000 хімічних речовин, зокрема деякі порушують природний баланс гормонів в організмі або призводять до раку. 

Отже, чи означає це, що жінки повинні повністю припинити фарбувати волосся? Доктор Рексрод зазначає, що говорити про це ще зарано. «Зрештою, я не кажу людям більше ніколи не фарбувати волосся. Але слід пам’ятати, що ризики в цій справі все ж присутні», – стверджує вона. Тому висновки з дослідження не слід ігнорувати, а проблема все таки вимагає детальнішого вивчення.

Але не слід перейматися! Джеймс-Тодд і доктор Рексрод надали декілька порад для зменшення ризиків, пов’язаних із засобами особистої гігієни.

1. «Дізнайтеся якомога більше про те, чим ви користуєтеся». Виконайте власне дослідження. Перевірте склад на етикетці і запитайте себе, чи хочете ви цим користуватися.

2. Якщо продукти, якими ви користуєтеся, містять потенційно шкідливі хімічні речовини, переключіться на більш безпечний варіант. Намагайтеся читати відгуки покупців щодо цікавого вам засобу, купуйте тільки перевірені товари.

3. Якщо у вас є парфум або інший косметичний засіб, яким ви вже не користуєтеся, – викиньте його у смітник. Це зменшить ризики негативного впливу таких засобів на ваше здоров’я.

4. Користуйтеся натуральними продуктами. Але пам’ятайте, що природне – не завжди означає безпечне. Деякі ефірні олії рекомендують як парфуми, але олії лаванди і чайного дерева мають естрогенні властивості, які можуть провокувати ті ж ризики для здоров’я, що і їхні хімічні аналоги.

Тому ретельно добирайте косметичні засоби, цікавтесь їхнім хімічним складом, а також вимагайте більше інформації про їхню безпечність у користуванні.

Використане джерело:
https://www.health.harvard.edu

#ТурботаПроВас #здоровье #краса #догляд #косметика