Що таке пил та в чому його небезпека?

Чи відомо Вам, що хатній пил є однією із причин серйозних проблем зі здоров’ям? Якщо ні, тоді Вам терміново необхідно прочитати цю статтю!

Що таке пил?

Вікіпедія дає просте визначення, того, що собою являє пил, а саме – «…дрібні тверді частинки в повітрі, які осідають під дією власної ваги, але деякий час можуть перебувати в повітрі у зваженому стані…». Технічно, так і є, але тут варто додати та наголосити, що ці частинки є забруднюючими сполуками, які при потраплянні в організм можуть накопичуватись там, а згодом викликати негативні ефекти.

sredstva-ot-pyli-4

Зображення: https://polzavred.ru

Звідки береться пил?

Відповідь – з навколишнього середовища. Пил – це частинки Вашої та шкіри Ваших хатніх тварин, їхньої шерсті, волокон тканин та часток будівельних матеріалів, спор грибів, лусок комах, рослинного пилку та дрібних кам’яних уламків. Він регулярно утворюються сам по собі у приміщенні Вашого будинку, або ж активно потрапляє ззовні разом з протягами або переносниками, якими можете бути і Ви.

Які розміри часток пилу?

Деякі часточки, що складають пил, є помітними неозброєним оком, однак інші можна розглянути лише під збільшувальним склом. Навіть, якщо Ви не бачите пил, це не означає, що його нема. Розміри його частинок залежать від його походження. Так, шерсть та шматочки волосся добре видно, натомість пил від шпалер або шпаклювання стін може утворюватися постійно і є невидимим. Він є навіть після вологого прибирання.

statyi_33_allerg

Зображення: https://himchistka-v-spb.ru

Як пил потрапляє в організм?

З повітрям через органи дихання або під час споживання води чи продуктів харчування.

Як пил впливає на здоров’я?

Часточки пилу можуть викликати різного роду та ступеня тяжкості алергію, напади анафілактичного шоку, кашель, нежить, сльозотечу. Якщо пил містить небезпечні сполуки з будівельник матеріалів, то на додачу до вищеперерахованих симптомів можуть з’явитись головний біль, запаморочення, відчуття нудоти, втрати рівноваги, загальна слабкість та виснаження. Можливе погіршення сну та розвиток депресивних станів.

1

Зображення: http://www.lambit.com.ua

Хто потрапляє до категорії ризику?

 

Усі. Кожен, хто проживає, працює, тривалий час перебуває в приміщенні із високим вмістом пилу, ризикує захворіти.

Як уберегти себе та своїх близьких від небезпечного пилу?

Своєчасний якісний аналіз повітря в житловому приміщенні щодо вмісту токсичних речовин (важких металів, миш’яку, берилію) дозволить Вам дізнатись про можливу небезпеку, ступінь її загрози та джерела виникнення.