Шкідливий вплив компонентів пилу на організм

Звичайний хатній пил становить велику небезпеку для здоров’я. Відомо, що до складу пилу входять грибкові спори, пилок рослин, лусочки комах, шерсть хатніх тварин, меблеві волокна,  часточки будівельних матеріалів тощо.

Хатній пил може стати сприятливим середовищем для життя кліщів, і деяких бактерій. Пил здатен потрапляти в організм під час вдихання з повітрям та у випадку споживання води та продуктів їжі.

Ророрисунок1

Зображення: https://despravda.com/obnaruzheno-eshhe-odnu-opasnost-domashnej-pyli/13970

Спори є причиною грибкових захворювань

Потрапляючи в живий організм, спори багатьох грибків знаходять для себе придатне середовище для своєї життєдіяльності. Тим самим вони сприяють розвитку грибкових інфекцій, зокрема кератомікози, дерматомікози, трихомікози тощо.

Пилок рослин, луски комах та шерсть тварин викликають алергію

Регулярна сенсибілізація (контакт з алергеном) здатна викликати розвиток контактного дерматиту, алергічний кон’юнктивіт, нежить, сльозотечу та закладення носу, чхання та свербіж слизових оболонок очей.

Будівельний пил – інша серйозна небезпека

Окрему групу небезпечних компонентів пилу складають часточки будівельних матеріалів, які потрапляють в приміщення як ззовні, так і ті, що залишились після ремонту. Так, азбест, берилій, залізо, кварц та карбід здатні викликати легеневий фіброз. Фіброз легень – захворювання, яке характеризується процесом утворення в легенях фіброзної тканини, внаслідок чого відбувається збій роботи дихальної функції легень.

fibroz-legkih

Зображення: https://nebolet.com.ua/bolezni/fibroz-legkih.html

Основними симптомами є задишка, сухий або вологий кашель, ціаноз шкірних покривів, блідість, біль в груддях, можлива зміна форми пальців при тривалому перебігу процесу.

fibroz-legkih-3

https://nebolet.com.ua/bolezni/fibroz-legkih.html

На додачу до всього, речовини з будівельних матеріалів та їх залишків пилу можуть виділятися у повітря. Так, лінолеумні покриття, як ксилол і толуол, у великих концентраціях також приводять до хвороб крові, легенів і шкіри, вражають слизові оболонки. Так само, будівельні лаки, фарби, клей та мастики можуть стати причиною головних болей, алергії, порушення дихання тощо.

Велику небезпеку несуть меблі, які зроблені з деревно-стружкових плит (ДСП) без покриття та фанери, адже ці матеріали у великій кількості виділяють формальдегід. Ця сполука досить поширена в житлових приміщеннях. Небезпека формальдегіду в тому, що це потенційний канцероген, що може стати причиною раку органів дихання. На додачу до всього, він викликає сильні головні болі, нудоту, алергію, подразнює слизові оболонки очей та верхніх дихальних шляхів.

Як боротись з небезпекою?

Отже, як можна побачити, в повітрі та хатньому пилу прихована велика небезпека, що може становити серйозну загрозу для Вашого здоров’я. Для того, аби не мати проблем зі здоров’ям потрібно зробити вчасний аналіз якості повітря в житловому  або робочому приміщенні та перевірити його на вміст небезпечних речовин.