Топ 4 досягнень учених у боротьбі з коронавірусом на сьогодні

Число загиблих від COVID-19, а також загальна кількість випадків зараження з кожним днем зростає. Під час глобальної пандемії почуття пригнічення і паніки є природним інстинктом, але, на щастя, науковці не панікують, а інтенсивно працюють, намагаючись зрозуміти, як лікувати та запобігати новому коронавірусу.

Розглянемо деякі їхні результати.

1. SARSCoV-2 не вражає людей повторно

Зараження вірусом стимулює вироблення антитіл (захисних білків), які запобігають повторному зараженню. Дослідження за участі чотирьох людиноподібних мавп із різними групами крові виявили, що після першого зараження SARS-CoV-2 – вірусом, який викликає COVID-19, вони захищені від повторного захворювання.

Учені вдруге заразили мавп коронавірусом через 28 днів після первинної інфекції, і всі можливі тести на виявлення захворювання виявилися негативними.

«Наші дослідження стали поштовхом до розробки вакцини проти нового коронавірусу», – підсумовують науковці.

2. Розробка вакцин проти коронавірусу

Національний інститут охорони здоров’я (NIH) профінансував випробування, яке проходить у Вашингтонському науково-дослідному інституті охорони здоров’я в Сіетлі (США).

Під час випробування 45 здорових добровольців отримають вакцину, яка містить сегмент генетичного коду, скопійованого із SARS-CoV-2. Оскільки вакцина не містить функціонального SARS-CoV-2, учасники не захворіють на COVID-19.

Учені повідомляють, що може пройти 12–18 місяців, перш ніж вакцина вийде на ринок, і пояснюють, що основна мета цього поточного випробування – переконатися у відсутності серйозних побічних ефектів.

3. Пасивна терапія антитілами

Для лікування COVID-19 лікарі, можливо, зможуть використовувати віковий метод, який називається «пасивне лікування антитілами». Дослідження було представлене у виданні «Journal of Clinical Investigation».

Метод базується на збиранні крові у людини, яка перенесла вірус й одужала. Науковці сподіваються, що, вводячи у кров зараженої людини сироватку (речовину, яка містить антитіла для боротьби з інфекцією), ці антитіла допоможуть хворому організму подолати інфекцію, а здоровому – попередити це захворювання.

«Для того, щоб це зробити, потрібні зусилля, організація, ресурси і люди, що одужали від COVID-19 та готові здати кров, – аргументує доктор медицини Артуро Касадеваль, – проте це майже єдиний варіант лікування і профілактики COVID-19, який ми можемо почати впроваджувати в найближчі кілька тижнів».

4. Сила імунної системи в боротьбі з коронавірусом

Нове дослідження, результати якого опубліковано в журналі «Nature Medicine», документувало випадок пацієнтки із  COVID-19, яка одужала протягом декількох днів. 47-річна жінка заразилася вірусом в Ухані (Китай). Вивчаючи її імунну відповідь і причину швидкого одужання, вчені з Австралії виявили у зразках крові жінки збільшення імуноглобуліну G – найпоширенішого типу антитіл, імуноглобуліну М та велику кількість інших спеціалізованих клітин.

«Це неймовірний крок уперед у розумінні того, що сприяє одужанню. Лікарі можуть використовувати тести на визначення об’єктів, описаних у цьому дослідженні, щоб зрозуміти імунні реакції пацієнтів, а також зрозуміти, чого не вистачало тим, у кого COVID-19 був летальним», – зазначають науковці.

Отже, поки лікарі та вчені безперервно шукають ефективні методи боротьби з коронавірусом, нам залишається зберігати спокій і дотримуватись карантинних заходів.

Джерело: https://www.medicalnewstoday.com

#ТурботаПроВас  #новини_зсж  #зож #здоровье @Dobradija #коронавірус AB2>