Україна лідирує за показниками дитячої смертності. Яка ситуація в Києві?

У випуску ТСН від 24.03.18 р. вийшов сюжет про смерть немовляти у Чернівецькому пологовому будинку № 1. Батьки переконані, що до смерті дитини призвело зволікання з боку медичного персоналу, несвоєчасне діагностування захворювання та занесення інфекції.

Завідувач відділення реанімації Наталя Калуцька ситуацію не коментує, а головний лікар Дмитро Манчуленко запевняє, що причиною смерті стало вроджене запалення легень і передчасне відходження навколоплідних вод.

І хоча дитина народилась на 33-му тижні вагітності – шанси на її порятунок були достатньо високими. За словами породіллі Ольги Куриленко, її переконували, що підстав для хвилювання немає: «З дитиною все добре. Вона просто побуде там. На другий день мені сказали, що може ми навіть вам її віддамо».

Наступного дня, після виявлення низки ускладнень (зригування, підвищення рівня білірубіну, жовтянки), батьків вмовляли зачекати до понеділка, мовляв у вихідні дні (дитина народилася в період святкових днів 8 березня) важко знайти спеціаліста та УЗД-апарат. Батько немовляти Олег Осипенко пригадує розмову з медиками пологового: «Потрібен УЗД-апарат. – Добре. В чому проблема? Де ми будемо його шукати? – Ну Ви розумієте, нині святкові дні 8 березня. Зараз все зачинено. Ми ніде не знайдемо лікарів».

Родина відмовилась чекати і звернулась по допомогу до завідуючого відділенням інтенсивної терапії новонароджених Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Олексія Козьми. На момент приїзду дівчинка перебувала у тяжкому стані, а тому врятувати її не вдалося. Лікар зазначає: «Важкий стан на момент приїзду. Враховуючи те, що були комбіновані проблеми (дитина недоношена, наявні симптоми пневмонії, проблеми із ЦНС, проблеми з біліарною системою) – допомогти їй мені не вдалося».

За інформацією джерел ТСН, лише за березень 2018 року в реанімації Чернівецького пологового будинку № 1 померло 6 дітей.

Проти працівників пологового вже відкрито кримінальне провадження. Однак, чи буде доведено провину лікарів, поки не відомо.

Післямова

Ще з 2013 року на базі Чернівецького пологового будинку № 1 планують відкрити Перинатальний центр. Тоді на реалізацію цього проекту було виділено 85 млн грн.

пологовий будинок Чернівці смерть

Джерело: https://pogliad.ua/news/chernivtsi/perinatalniy-centr-u-chernivcyah-zapracyue-do-kincya-roku-194528

Згідно повідомлення Управління капітального будівництва Чернівецької ОДА у 2017 році загальна вартість будівництва вже становила 116 млн грн.

пологовий будинок чернівці

Джерело: https://molbuk.ua/chernovtsy_news/141130-na-perynatalnyy-centr-u-chernivcyakh-prosyat-sche-65-milyoniv-gryven.html

Скільки ще буде виділено грошей на Центр та чи буде доцільною його побудова – невідомо.

Нагадаємо, що Україна лідирує за показниками дитячої смертності. За статистикою МОЗ України, у 2016 році від зовнішніх чинників загинуло 5,8 % дітей. У загальній структурі смертності це є однією з основних причин. За свідченням породіль, поданих на сторінках інтернет-простору, смерть через недбалість – не виключення. Також ідеться про численні випадки хабарництва, байдужості, порушення принципів лікарської етики. Ситуація в столичних пологових не краща. У нашій попередній статті «Тариф «Новонароджений+» від Перинатального центру м. Києва…» вже йшлося про це.

Чи існують ефективні шляхи вирішення означених проблем? Чи можливо повернути гуманність у пологові будинки? З такими питаннями звертаємось до МОЗу.

Чи будуть врешті-решт розроблені ефективні заходи протидії хабарництву й непрофесіоналізму в пологових будинках міста Києва?