Вчасне екологічне обстеження присадибної ділянки – запорука здоров’я та безпеки Вашої родини

Сьогодні дедалі частіше люди надають перевагу помешканню за містом. Це зрозуміло, бо власної землі та будинку цілком достатньо, аби жити повноцінним життям. Але буває так, що за цей вільний простір доводиться платити надто велику ціну – здоров’ям своїм і своїх рідних.

Іноді навіть звичайна присадибна ділянка може приховувати в собі істотні небезпеки, непомітні на перший погляд. Зокрема, ґрунт може містити в собі велику кількість шкідливих та токсичних сполук. А на додачу до всього можливий варіант мікробного забруднення. Усе це потрапляє у ґрунтові води, а звідти дуже легко й швидко до Вас «на стіл». Жах цієї ситуації полягає в тому, що Ви протягом тривалого проміжку часу можете споживати й активно використовувати в побуті заражену воду, навіть гадки не маючи про те, що проблеми зі здоров’ям, які почались після переїзду до нового помешкання, безпосередньо пов’язані з якістю ґрунту. Ціною цього може стати життя і здоров’я Вас та Ваших близьких.

Однак, екологічне обстеження присадибної ділянки має місце не лише, якщо Ви збираєтесь використовувати її для проживання, а якщо на ній знаходяться виробничі та промислові об’єкти, де працюють люди.

ртуть у ґрунті та воді (територія заводу «Радикал»)

Скриншот http://i-ua.tv/index.php?newsid=4890

Так, наприклад, нещодавно на столичному заводі «Радикал» у відкритому ґрунті та воді були знайдені зависокі концентрації Ртуті. Це досить негативна ситуація, оскільки на території заводу щодня працює й перебуває велика кількість людей.

Щоб не купити ділянку з отруйними речовинами в ґрунті й воді, дуже важливо вчасно зробити екологічне обстеження ділянки

Це завдання має багато аспектів. Виникає питання: на що передусім слід звертати увагу? Зокрема, варто наголосити на тому, що одним хімічним аналізом питної води не можна обмежуватись. Оскільки, якщо небезпека існує, то потрібно знайти її джерело заради ефективного усунення. Тому екологічне обстеження ділянки має бути комплексним. Так, зокрема, воно має включати в себе хімічний аналіз відкритого ґрунту, відкритої води (річки, озера чи будь-якої водойми поруч), а також вимірювання електромагнітного й радіаційного фону. Лише в такому випадку можна бути впевненим у тому, що Ваша присадибна ділянка є безпечною.

Для чого потрібен детальний хімічний аналіз ґрунту в науковій лабораторії?

Під час проведення аналізу ґрунту та води варто звернути увагу на вміст летких органічних речовин, важких металів (наприклад, Талію, Вісмуту, Свинцю, Ртуті тощо), поліхлорованих сполук та інших токсичних сполук. Усі ці речовини, потрапляючи в організм людини, завдають йому непоправної шкоди.

Так, наприклад, природний вміст ртуті становить ~0,003-0,009 мкг/м3. Вона характеризується малим часом перебування у воді і доволі швидко утворює комплекси з органічними речовинами. Оскільки Ртуть адсорбується у вигляді відкладень, вона може повільно відділятися й розчинятися у воді. Наслідком цього процесу є утворення джерела хронічного забруднення, яке достатньо складно вилучити. Натомість отруєння Ртуттю може мати важкі наслідки, серед яких ураження центральної нервової, сечостатевої і травної систем. Якщо в результаті отруєння було порушено функціонування життєво-важливих органів та систем, це може мати летальні наслідки.

Однак не лише Ртуть може бути у ґрунті Вашої садиби. Існує ціла група так званих важких металів. І найгірше те, що Ви про це не дізнаєтесь, поки не зробите аналіз складу ґрунту.

Радіологічне дослідження присадибної ділянки

Для чого потрібно вимірювання радіації? Щоб виявити джерело радіологічного забруднення, адже радіоактивні частинки є невидимими та невідчутними, але систематично потрапляючи в живий організм, вони наносять йому непоправної шкоди. Часто буває так, що симптоматика може проявлятися неодразу. І людина протягом тривалого часу може активно піддаватися впливу шкідливого радіоактивного випромінювання, навіть не підозрюючи про це. А коли зрештою дізнається, то може бути вже запізно. Наслідки радіоактивного ураження можуть бути тяжкими і завдати непоправної шкоди для здоров’я.

Так, наприклад, це можуть бути серйозні ураження центральної нервової системи, втрата репродуктивної функції, важкі розлади травлення, відмова у роботі нирок та інших органів. Аби цього не сталося, варто вчасно виконати контроль радіоактивного фону присадибної ділянки.

Чому варто провести вимірювання електромагнітного випромінювання?

вимірювання електромагнітного випромінювання на земельній ділянціВимірювання електромагнітного фону є не менш важливим, ніж радіологічне дослідження. Основними джерелами електромагнітного випромінювання можуть бути теле- та радіостанції. Це дослідження може бути особливо актуальним, якщо поруч з помешканням знаходяться вежі мобільних операторів. Ця експертиза дасть змогу швидко визначити найбільш небезпечні ділянки присадибної ділянки та помешкання.

Для чого це варто зробити? Так само, як і радіація, електромагнітне випромінювання є непомітним для людського ока й невідчутним аж до моменту серйозних порушень у роботі органів. Відомо, що електромагнітні хвилі високої інтенсивності здатні провокувати рак та пригнічувати роботу нервової системи. Тому не варто чекати, що головний біль пройде сам собою, можливо, його причиною є не важкий робочий день, а підвищений електромагнітний фон.

Ідентифікація біологічного забруднення ґрунту

аналіз мікробного складу ґрунтуІнша прихована небезпека, з якою Ви можете зіштовхнутись під час придбання нової земельної ділянки, – її високе бактеріальне забруднення. Передусім ідеться про бактерії кишкової групи, збудників ботулізму, правця, легіонельозу, сальмонельозу, туберкульозу тощо. Мікроби можуть вільно циркулювати між відкритими водоймами та ґрунтом за посередництва ґрунтових вод. Окрім бактерій, у ґрунті й воді також можуть міститися яйця гельмінтів та інших паразитів.

Про біологічне зараження Ви не дізнаєтесь, поки не зробите детальний аналіз мікробного складу ґрунту та аналіз на ідентифікацію гельмінтів.

Де в Україні зробити якісну та повну екологічну експертизу присадибної ділянки?

Сьогодні багато компаній пропонують широкий спектр послуг з екологічного та санітарного обстеження присадибних ділянок. Та варто зауважити, що далеко не всі фірми здатні виконувати комплексний аналіз. Це означає, що десь Вам запропонують визначити лише електромагнітний та радіаційний фон, а десь – лише хімічний склад ґрунту. Проте таке обстеження буде дуже неефективним, оскільки експерти під час пошуку шляхів можливої загрози будуть відштовхуватися лише з позицій тих послуг, які вони здатні запропонувати. А це  означає, що джерело небезпеки може бути не виявлене. В такому випадку Вам доведеться звернутися щонайменше до трьох різних компаній, які зможуть біль-менш точно, з власних позицій, оцінити санітарно-екологічний стан Вашої земельної ділянки або помешкання. Але отримана картина буде неповною і буде нагадувати недоладний пазл, елементи якого не будуть підходити один одному. Таким чином, Ви витратите зайвий час та гроші і можете навіть не отримати очікуваного результату

Лише фахівці Науково-сервісної фірми «ОТАВА» здатні ефективно виконати комплексне обстеження Вашої присадибної ділянки. Після такого екообстеження Ви буде впевнені в безпеці ґрунту, питної води й електромагнітного фону.