Як не захворіти на грип в офісі?

Вірус грипу передається повітряно-крапельним шляхом, коли хтось кашляє, чхає або просто розмовляє. Його штами настільки витривалі, що можуть «жити» на різних предметах. Людина, торкаючись поверхні, де зберігається вірус, потім переносить його до власного рота, носа, очей і заражається.

Щоб з’ясувати швидкість розповсюдження інфекції та знайти протидію, в Університеті штату Арізона був проведений експеримент, який пізніше визнали таким, що відповідає критеріям Програми захисту людини. За згоди всього колективу (близько 80 осіб) на вході на дверну ручку та на руки одного учасника-добровольця нанесли фаг MS2. Цей бактеріофаг не завдає шкоди людині, але за формою, розміром і терміном життєздатності він схожий з вірусами грипу й аденовірусу, тому він є ідеальним для прогнозування.

Результати дослідження показали, що через 6 робочих годин вірусом були інфіковані майже всі персональні предмети усього колективу (клавіатура, мишка, підлокітники крісла), а також обладнання, яким усі користуються – ксерокс, прилади на кухні. Найбільш забрудненими поверхнями виявилися такі предмети: ручка дверей на головному вході будівлі, холодильник, крани для води в кімнаті відпочинку й дозатори мила.

На наступному етапі експерименту членам колективу було запропоновано посилити особисту гігієну та використовувати дезінфікуючі засоби для рук і антисептичні серветки. Також прибиральники очистили забруднені поверхні, до яких найчастіше торкалися. У цьому випадку зараження рук знизилося на 27 %, а поверхонь на 46 %.

Отже:

  • Зменшення мікробіологічного забруднення знижує ризик зараження патогенними мікроорганізмами. Що ще порадувало американців, так це уникнення витрат на медичне страхування на випадок хвороби.
  • Найкращим захистом для профілактики захворювань на грип є санітарно-гігієнічні заходи. Це регулярне провітрювання приміщення, використання дезінфікуючих засобів для рук і поверхонь, а також прибирання місць загального користування зі знезаражувальним розчином.

Щоб визначити рівень мікробіологічного забруднення в офісному приміщенні, достатньо звернутися до Науково-сервісної фірми «ОТАВА». Фахівці компанії проведуть мікробіологічні аналізи повітря і води. По змивах з предметів визначать рівень бактеріологічного забруднення поверхні. Саме так ви зможете оцінити ступінь загрози для здоров’я колективу та якість роботи прибиральників.