Як власноруч перевірити дитяче харчування на важкі метали

У дитячому харчуванні Beech-Nut і Gerber (виробництво США) експерти знайшли свинець, кадмій, ртуть, миш’як у небезпечних кількостях. Важкі метали – це невидима отрута, що повільно діє на людей. Особливо від неї страждають діти.

Виявити токсичні елементи в дитячому харчуванні допоможе хімічний аналіз у лабораторії. Також батьки можуть самостійно перевірити його за допомогою експрес-тесту на важкі метали, який призначений для домашнього використання.

Забруднення навколишнього середовища важкими металами пов’язане з їх широким використанням у промисловому виробництві і недостатньою системою очищення відходів. Унаслідок чого небезпечні елементи попадають у воду та ґрунт, накопичуються в рослинах і потрапляють у харчові продукти.

У Британському медичному бюлетені зазначено:

  • Понад 50 % свинцю (Pb) надходить у навколишнє середовище з викидів бензину. Низькорівневий, але довготривалий вплив свинцю викликає порушення у нервовій системі. Діти стають дратівливими, у них знижується увага та з’являються труднощі в навчанні.
  • Дим від сигарет, поглинання рослинами речовин із забруднених ґрунтів є основним джерелом кадмію (Cd). Навіть низький вплив цього важкого металу може призвести до пошкодження скелету: розвитку остеопорозу.
  • Серед харчових продуктів основним джерелом надходження ртуті (Hg) в організм людини стає риба, яка вирощена у водах із ртутними скидами. Симптоми отруєння ртуттю – емоційна нестійкість, невпевненість у собі, сором’язливість, загальна пригніченість.
  • Промислові викиди, використання арсеновмісних пестицидів призводить до забруднення миш’яком (As) повітря, води та ґрунту. Спостерігається чіткий взаємозв’язок між впливом цього важкого металу і захворюванням на рак.

Щоб зберегти здоров’я своєї дитині, батькам краще власноруч проводити аналіз продуктів на важкі метали. Для цього знадобляться спеціальні засоби.

Експрес-тест на важкі метали «YOCHEM» – це швидке і дешеве дослідження, яке можна виконати в домашніх умовах. Принцип цього аналізу базується на можливості індикаторної тест-смужки змінювати свій колір в залежності від загального рівня токсичних елементів у зразку, що досліджується.

Для аналізу води на важкі метали можна скористатися спеціальними приладами, наприклад, аналізатором води WALCOM SP-1. Прилад визначає загальну кількість важких металів і наявність окремих мікроелементів із наведеного переліку.

Для проведення повного хімічного аналізу на важкі метали в харчових продуктах і воді, а також встановлення наявності токсичних елементів у повітрі, потрібно звертатися в спеціалізовані лабораторії.