Яку воду ми п’ємо з криниці? Хімічний аналіз води покаже, чи безпечна вона

Інтернет-видання рясніють страхітливими заголовками: «Отруєна вода зі звалища під Києвом потрапила у Дніпро». Йдеться, зокрема, про те, що жителі селища Тарасівка, що на Київщині, добилися закриття звалища. Нових відходів уже ніхто не привозить, але старі так і залишаються лежати в ярах. Щороку отруйна вода разом з талим снігом потрапляє у ґрунт та водойми.

Ще одне не менш жахливе повідомлення – «Злив пестицидів: у Вінниці вода знову жахливо смердить». Унаслідок сильних дощів у Південний Буг потрапили пестициди з полів і садів. Якщо співробітники водоканалу ще в змозі контролювати якість питної води, яка подається в мережу міста, та вживати хоч якихось заходів, то що робити жителям навколишніх сіл?

Рятуючись від задухи й пилу міст, жителі мегаполісів їдуть на дачні ділянки, а щоб дістатися до цілющої вологи – бурять свердловини.

Популярним продовжує залишатися розведення риб у водоймищах. Підприємці вкладають гроші, випускають мальків і ризикують тим, що токсичні відходи можуть згубити рибу.

Хто заспокоїть, що отрутохімікати не проникли в криницю? Що холодна вода зі свердловини не містить пестицидів і що після чергового дощу не загине риба? Правильним рішенням буде звернутися в Науково-сервісну фірму «ОТАВА» та замовити комплексний хімічний аналіз води.

Чим може допомогти ОТАВА? Що виявить хімічний аналіз води?

Основний напрям діяльності компанії – це наукові дослідження та проведення хімічних аналізів. І якщо виникають нестандартні проблеми або складні випадки, з якими не можуть впоратися інші лабораторії, – сміливо звертайтесь у хімічну лабораторію ОТАВИ.

Серед послуг, які пропонує компанія, – хімічний аналіз води.

Джерел забруднення води може бути декілька. Це, наприклад, вміст у воді гумінових і фульвокислот – природних сполук, що утворюються під час гниття органічних залишків. При їх накопиченні вода забарвлюється в бурий колір, змінюється її хімічний склад (зменшується вміст кисню тощо), погіршуються смакові якості. Фахівці лабораторії також проводять аналіз елементного складу води, у т.ч. визначають наявність важких металів, пестицидів, гербіцидів та встановлюють рівень радіологічного забруднення.

Хімічний аналіз води дасть змогу виявити небезпечні для здоров’я домішки і дізнатися, які корисні мікроелементи у ній відсутні.

Власникам рибних господарств краще заздалегідь подбати і замовити регулярний хімічний аналіз води у водоймах, щоб потім не виловлювати рибу, яка плаває догори черевом.