Чому китайські виробники нітрат-тестера «Greentest» так старанно приховують принцип його роботи? Чи не є він копією російського СОЕКСа? Запитання друге

Продовжуємо обговорення питання, чи не є нітрат-тестер «Greentest» (Китай) копією нітрат-тестера «COEKC» (Російська Федерація)? У нашій попередній статті ми з’ясовували, наскільки точно цей прилад визначає вміст нітратів в овочах та фруктах?

Новий китайський диво-гаджет – нітрат-тестер «Greentest»

Останнім часом в Інтернеті та й на українському ринку дедалі більшої популярності набуває новий диво-гаджет «Greentest» від китайської компанії «Anmez». За легендою, цей девайс здатен швидко та легко вимірювати вміст нітратів у 56 найпоширеніших харчових продуктах. Пристрій настільки зручний у користуванні, що з ним може впоратися навіть дитина. За версією виробника, цей розрекламований нітрат-тестер має так багато переваг, що одразу ж виникає запитання про те, чи дійсно він аж на стільки пречудовий і вартий того, аби довірити йому своє здоров’я?

Який принцип роботи нітрат-тестера «Greentest»?

Перед тим, як купувати цей нітратомір, не зайвим буде ознайомитись із принципом його роботи. Саме на цьому етапі першого знайомства з пристроєм з’являються перші підводні камені. Так, на своєму сайті компанія-виробник не дає жодної інформації про принцип роботи нітрат-тестера «Greentest».

Офіційний представник Greentest в Україні також не надає пояснення про принцип роботи приладу. Невже ця інформація настільки конфіденційна, що повинна приховуватися?

В Інтернеті можна знайти багато відомостей про те, як правильно користуватися цим диво-нітратоміром, а також про всі його переваги тощо.

Однак, жодне відео чи опис приладу на сайті компанії виробника чи представника не дають уявлення про те, що саме лежить в основі роботи приладу. Відповідно, оскільки така інформація відсутня, важко просто «повірити на слово» виробнику про дивовижні можливості нітрат-тестера «Greentest».

Солі суттєво змінюють вимірювані показники, тому не кожен нітратомір визначить точну концентрацію нітратів в овочах і фруктах

Після ретельного пошуку на одному з китайських сайтів таки вдалося знайти інформацію про те, що компанія «Anmez» розробила прилад, який здатен вимірювати електричну провідність тканин овочів та фруктів і порівнювати її з базовою (стандартною). Чим вищим є показник на приладі, тим вищим є вміст шкідливих іонів. Отже, в даному випадку ми маємо справу не лише зі шкідливими нітратами, а й будь-якими солями.

greentest_

Загалом вчені говорять про те, що теоретично можна зробити калібрування приладу для визначення вмісту нітратів в овочах та фруктах. Однак провідний науковий співробітник Московського державного університету харчових виробництв (рос. МГУПП), доктор технічних наук, кандидат біологічних наук О.Ю. Колеснов зазначає, що таке градуювання пристрою буде неповноцінним, оскільки буде стосуватися лише певних фруктів та овочів (наприклад, з одної партії). Вимірювання вмісту нітратів цим приладом на інших овочах і фруктах покаже інші дані, які будуть неточними, оскільки сам нітратомір калібрувався під іншу партію. До того ж прилади для визначення вмісту й концентрації нітратів (як було вказано вище на одному з китайських сайтів) реагують на електропровідність овочу (або фрукта), однак на електропровідність можуть мати вплив не лише нітрати, а й сульфати, хлориди, фосфати та інші солі, які суттєво будуть змінювати вимірюваний показник. Таким чином виходить, що визначити точну концентрацію нітратів ніколи не вийде.

гринтест

Домашньому нітратоміру можна довіряти не більше, ніж домашнім вагам

Про те, що прилади для визначення вмісту нітратів можуть помилятися, також пишуть українські «Факти»:

нитратомер гринтест

Таким чином, на основі цієї інформації можна припустити, що нітратомір «Greentest» за принципом роботи такий же солемір, як і СОЕКС. Як наслідок, цей прилад має всі недоліки  СОЕКСА.

Якщо ми помиляємося, то просимо офіційного представника китайського «Greentest» в Україні компанію «Сорбполімер» спростувати цю інформацію.

Отже, купувати або не купувати цей диво-прилад – власна справа кожного, та коли питання стосується здоров’я і життя, безпечнішим та розумнішим буде довіряти перевіреним  і сертифікованим приладам, аніж розрекламованим китайським гаджетам. Коректне вимірювання вмісту нітратів у овочах чи фруктах також можна провести у спеціалізованих аналітичних лабораторіях.