Descaler як засіб для руйнування пральних і посудомийних машин. Обережно: імпортовано з Росії!

FullSizeRenderLabprice.ua звернувся до Науково-cервісної фірми «ОТАВА» з проханням виконати хімічний аналіз засобу «Descaler 3 in 1» – порошка для видалення накипу і жиру в пральних та посудомийних машинах. Descaler рекламується як оригінальний антинакипин від компанії «Indesit».

В описі товару зазначено (цитуємо мовою оригіналу): «Отличительной особенностью представляемого средства является то, что оно нежное и мягкое для резины и поэтому не повреждает сальники и подшипники (так как в составе только сульфаминовая кислота) в отличие от средств, содержащих лимонную, уксусную, ортофосфорную кислоты.»

Окрім того, на упаковці вказано, що імпортер в Росії – ТОВ «Індезіт РУС». Отже, якщо вірити упаковці, цей засіб італійського виробника «DOCCHEM Srl» був завезений із Росії.

97A77D1258ADescaler пропонує багато українських інтернет-магазинчиків, проте, щоб не завдавати серйозної шкоди їхній репутацї, ми свідомо не наводимо посилань на їхні сайти. Хоча допитливий читач легко може знайти наведені в статті тексти, якщо використає пошуковик Google і комбінацію ключових слів «Дескалер купити».

Що ж виявив хімічний аналіз, виконаний українською лабораторією?

Хімічний склад «італійського» засобу:

лимонна кислота – 13 %

сульфат натрію – 20 %

кухонна сіль – 67 %

Отже, засіб містить «шкідливу лимонну кислоту, яка пошкоджує машини» разом з вапняним накипом, який вона дійсно руйнує. До складу засобу не входить сульфамінова кислота, його основний компонент – звичайна кухонна сіль, яку, очевидно, додають, щоб довести вагу упаковки до 50 г. Як така комбінація лимонної кислоти та кухонної солі може ще очищати машини від жиру? Українські науковці не змогли відповісти на це запитання.

Дякувати Богу, що в якомусь московському гаражі ці пакети виробляв не переконаний рускій патріот, борець із жидо-бандерівською нечистю, і не понасипав у пакетики чогось набагато гіршого, ніж звичайна кухонна сіль…

Дивує нехлюйство вітчизняних інтернет-магазинчиків, які продають побутову хімію. На жаль, вони не переймаються контролем якості своїх товарів, зокрема тих, що мають сумнівне італійсько-російське походження. Цей недорогий хімічний аналіз у змозі виконати будь-яка українська аналітична лабораторія.

Українцям же ми радимо купувати хімічні товари вітчизняного виробника, які в переважній більшості не гірші за своїми властивостями, ніж закордонні, а за їхню якість перед українським законодавством несе відповідальність реальний український виробник.

Але якщо вам важко відмовитися від звичного Descaler, використовуйте для очищення машини від накипу орієнтовно 6,5 г (50х0,13=6,5) (чайну ложку) звичайної лимонної кислоти.