Головного лікаря Броварської лікарні Валентина Багнюка намагалися отруїти

Після ретельного обстеження приміщення та отримання результатів аналізу крові було підтверджено, що головного лікаря Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентина Багнюка намагалися отруїти. Фахівці Науково-сервісної фірми «ОТАВА» зробили хімічний аналіз повітря, а німецькі медики дослідили кров потерпілого. З’ясувалося, що повітря, яким дихав Валентин Багнюк у своєму кабінеті, містило органічні забрудники, а в його крові показники ртуті вдвічі перевищували норму.

Специфічний запах у кабінеті, сльозотеча, головний біль

У вересні 2018 р. Валентин Багнюк після відпустки став до роботи. Перше занепокоєння викликав специфічний запах у кабінеті № 33, де він працював разом із секретаркою. Зі слів головного лікаря, через кілька хвилин перебування його в цьому приміщенні почало «горіти» обличчя, з’явилася сльозотеча, заболіла голова. Кабінет провітрили, й почався стандартний робочий процес: приходили відвідувачі, проводилися наради та ін. Однак неприємний запах не зникав і у Валентина Багнюка погіршилося самопочуття. Лікарі діагностували захворювання внутрішніх органів. Навіть після декількох обстежень вітчизняні лікарі не змогли знайти причини, що викликали такі проблеми зі здоров’ям.

Головний лікар намагався зрозуміти ознаки, які негативно впливали на здоров’я. Якби нещодавно проводили ремонт, то можна було б вирішити, що це алергічна реакція на нову фарбу або клей. Але ремонту в цьому кабінеті не було 11 років. Секретарка головного лікаря Дарина, водій службового автомобіля та відвідувачі, які перебували в кабінеті, також звертали увагу на специфічний запах у приміщенні та згодом скаржилися на сльозотечу, нежить і першіння в горлі. Було прийняте рішення звернутися до фахівців Науково-сервісної фірми «ОТАВА» й замовити хімічний аналіз повітря.

Результати аналізу повітря, проведеного в кабінеті головного лікаря

Компанія «ОТАВА» спеціалізується на проведенні наукового хімічного аналізу та екологічних дослідженнях. Під час хімічного аналізу повітря в приміщенні встановлюються кількісні показники вуглекислого газу, визначається наявність карбонільних сполук і ступінь забруднення важкими металами. За потреби, для більш детального дослідження, проби повітря відправляються в спеціалізовану лабораторію США, де є можливість визначити близько 500 000 органічних речовин.

Фахівці ОТАВИ провели аналіз повітря в кабінеті головного лікаря. За результатами цього дослідження було встановлено:

  • Фракція пилу повітря, в тому числі по важких металах, не перевищує межі допустимого рівня.
  • Рівень забруднення формальдегідом перевищує середньодобову норму, хоча знаходиться на межі максимально-допустимої разової концентрації.
  • Інші ідентифіковані сполуки знаходяться в межах ГДК.
  • Виявлено 1 невизначений продукт карбонільної групи, рекомендовано провести його поглиблене дослідження методом мас-спектроскопії.

Після неодноразового очищення крові вміст ртуті у крові перевищував норму вдвічі

Головному лікареві та секретарці довелося покинути цей кабінет та розміститись у іншому. Чотири місяці Валентин Багнюк перебував на лікарняному, для очищення крові тричі пройшов курс плазмофорезу, але вміст ртуті у крові все перевищував норму вдвічі. Потрібно було продовжувати лікування.

Хто ж намагався отруїти Валентина Багнюка? 17 грудня 2018 р. Броварська поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 129 КК України «Погроза вбивством». На думку самого Валентина Багнюка, замах на його життя міг бути пов’язаний із господарською діяльністю як головного лікаря ББКЛ. Деякі бізнесмени бажали отримати у своє користування землі та приміщення, які належали лікарні.

Також Валентин Багнюк повідомляє, що його вже намагалися скомпрометувати. Були відкриті кримінальні впровадження за ч. 2 ст. 205 ККУ та ч. 5 ст. 191 ККУ зі звинуваченням у привласненні коштів від продажу апаратури для проведення гемодіалізу. Як стверджує Валентин Багнюк, відома йому людина, ім’я якої він повідомив правоохоронним органам, намагається змістити його із займаної посади головного лікаря. Наразі слідство по погрозі вбивством Валентина Багнюка триває.