Нітрат-тестер «Greentest» не можна використовувати для визначення нітратів – висновок ДП «Укрметртестстандарт»

Офіційне звернення до ДП «Укрметртестстандарт»

Не так давно на ринку з’явилися нові нітратоміри «Greentest» від китайської компанії «Amnez». Компанія-виробник переконує споживачів у високій надійності й точності свого диво-приладу. Однак у нас виникли сумніви щодо достовірності цієї інформації. Ми припустили, що китайський нітратомір «Greentest» є дорогим аналогом російського СОЕКСа і є ні чим іншим, як звичайним солеміром, який не може точно визначати вміст нітратів у продуктах харчування.

Щоб прояснити цю ситуацію і нарешті з’ясувати, чим же насправді є цей «Greentest», «з чим його їдять» і чи варто взагалі вдаватися до його використання, ми зробили офіційне звернення до ДП «Укрметртестстандарт».

greentest_letter

Передусім нас цікавило, чи підлягає прилад «Greentest» обов’язковому калібруванню на території України, а також чи зверталися компанії-постачальники до ДП «Укрметтестстандарт» для перевірки самого приладу. Поставили ми фахівцям і одвічне запитання про те, чи можуть подібні нітратоміри давати точні показники вмісту нітратів у харчових продуктах.

Висновок фахівців про нітратомір «Greentest»

Згодом ми отримали офіційний лист-відповідь від ДП «Укрметртестстандарт», у якому повідомлялося, що жодна українська компанія не зверталася до їхнього підприємства для повірки (калібрування) такого приладу, як «Greentest». Також, ураховуючи фізико-хімічні властивості речовин, фахівці мають сумнів у достовірності й точності результатів, які надає нітратомір «Greentest».

greentest_letter1

Отже, можна стверджувати, що китайський нітратомір «Greentest» не проходив обов’язкового калібрування і тому про достовірність його показників нічого невідомо. Питання про те, наскільки достовірно цей прилад визначає наявність нітратів, поки залишається відкритим.