Контролюємо якість фарби на водній основі з допомогою рН-метра

Працюючи з фарбами на водній основі, необхідно періодично контролювати їх pH

За останні роки широкої популярності серед споживачів набули фарби на водній основі – водно-дисперсійні, водоемульсійні і на основі водних дисперсій полімерів. Високий попит на них пов’язаний з такими їх властивостями, як нетоксичність, вибухо- та пожежобезпечність. Крім того, вони довговічні, швидко сохнуть, легко наносяться, є екологічними.

Саме фарби на водній основі є найбільш оптимальним варіантом для флексографічного друку по гофрокартону і на багатошарових пакетах.

Але варто наголосити і на недоліках – під час роботи з фарбами на водній основі необхідно періодично контролювати їх кислотність (величину pH).

Оптимальна величина pH для фарб на водній основі – 8,0-9,5 одиниць. В іншому випадку, навіть при незначному підвищенні кислотності, відбувається згортання полімерних смол, які входять до складу фарби, що робить її практично непридатною до використання. При низькому значенні pH також погіршується перенесення фарби з анілокса на форму і з форми на матеріал, знижується насиченість кольору.

У випадку занадто високого значення pH може погіршуватися водостійкість відбитка і спостерігатися поява в ньому залишкового запаху аміаку.

Портативні рН-метри визначать рН фарби на водній основі

Визначити рН фарби на водній основі найпростіше за допомогою електронних контрольно-вимірювальних приладів. Компанія SIMVOLT пропонує портативні рН-метри серій EZODO 5000EZODO 6000EZODO 7000, які дозволяють проводити вимірювання безпосередньо на місці, де проводяться роботи з фарбою.

Регулюючи рівень pH, треба мати на увазі, що знизити рівень кислотності досить просто: необхідно ввести у фарбу лужні добавки – з цією метою найбільш широко використовуються водні розчини аміаку і третинних амінів, наприклад триетиламіну. Провести ж зворотну операцію дуже складно, оскільки спеціальних кислотних добавок не існує – кислота може зробити фарбу непридатною до використання.

У такому випадку використання портативних рН-метрів допоможе точно відрегулювати рН, оскільки прилад буде точно вказувати на зміни кислотності середовища при додаванні кожної краплі лугу, що не дозволить ввести його надлишок.

Після використання рН-метра необхідно промити його електрод спочатку розчином соди (для видалення залишків фарби), а потім дистильованою водою і помістити прилад у чохол для зберігання.

Отже, портативні рН-метри можна використовувати як для контролю якості фарби на водній основі, так для регулювання її властивостей.

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі