Є свідчення, що IQOS токсичний для печінки

25 січня 2018 року американський Науково-консультативний комітет з питань, що пов’язані з використанням тютюну (Tobacco Scientific Advisory Committee) при Управлінні з продовольства і медикаментів (Food and Drug Administration (FDA)), одноголосно проголосував (один утримався), що тютюнова корпорація «Phillip Morris International (PMI)» не може стверджувати, що використання IQOS (I-Quit-Ordinary-Smoking) зменшить ризик захворювань, пов’язаних з тютюном…

Одним словом, поки що не зрозуміло, шкідливий IQOS чи ні?

Проте, як зазначає у своїй статті Lauren Chun з відділу медицини Каліфорнійського університету попередні клінічні й клінічні дані PMI, що були представлені у FDA, вказують на те, що IQOS може бути токсичним для печінки. Підвищений білірубін у плазмі може означати холестатичну травму печінки з порушенням печінкової жовчі, прискореною деструкцією еритроцитів або зниженням обміну білірубіну.

Проте слід зазначити, що порівняно зі звичайним курінням, як і зазначив Консультаційний комітет, IQOS виділяє значно менше шкідливих речовин, ніж сигарети. Проте до складу IQOS входить поліетиленгліколь. Токсична ця хімічна речовина для легень чи ні? Поки важко сказати.

Як не вмер Данило, так болячка задавила! Як не вдихаєш продукти горіння тютюну, то дихаєш поліетиленгліколем…

#ТурботаПроВас #новини_зсж #зож #здоровье @Dobradija