4 натуральні продукти від застуди

Щоб запобігти захворюванню в зимовий період, рекомендується вживати природні БАДи – трави, вітаміни й мінерали.

А що говорить наука? Чи справді природні БАДи працюють? Науковці дослідили ефективність чотирьох популярних БАДів та опублікували результати досліджень у виданні «NIH»:

  • БАДи, які містять цинк, позитивно впливають на імунну систему й допомагають організму боротися із застудою. Аналіз результатів клінічних досліджень показав, що приймання добавок із Zn протягом 24 годин після виникнення симптомів захворювання прискорює одужання. Примітка про безпеку. Тампони або гелі із цинком не рекомендується використовувати, оскільки може виникнути серйозний побічний ефект – незворотна втрата нюху.
  • Вітамін С. У 70-х роках ХХ ст. лауреат Нобелівської премії Лінус Полінг популяризував теорію про те, що для профілактики простудних захворювань необхідно вживати вітамін С, але досі йде суперечка щодо цього. Сучасні дослідження доводять, що вітамін С не запобігає застуді, а лише трохи зменшує її тривалість і тяжкість.
  • Ехінацея. Дослідники підтверджують користь ехінацеї: її використання зменшує вірогідність захворювання і тривалість застуди. Треба знати, що існує 9 відомих різновидів цієї рослини. Тільки кілька видів ехінацеї, найчастіше Echinacea purpurea або Echinacea angustifolia, можуть залучатися до дієтичних добавок. Також не виключається, що в деяких людей може виникнути алергічна реакція на цей препарат.
  • Пробіотики – це тип «хороших бактерій», подібний до тих мікроорганізмів, що містяться в організмі людини. Вчені встановили хоча і незначний, але все ж таки позитивний вплив пробіотиків на профілактику інфекцій верхніх дихальних шляхів. Але в більшості випадків науковці все ще не знають, які пробіотики корисні, а які – ні.  

А що стосується профілактики захворюваності на грип, то на сьогодні вакцинація є найкращим захистом.

#ТурботаПроВас  #ДобрадіяБАДів #БАДы  #зож @Dobradija #здоровье