5 фактів про БАДи, які потрібно знати їх споживачам

Прагнучи вилікуватись або підтримати здоров’я, багато людей починають приймати біологічно активні добавки. Щоб БАДи не нашкодили організму, а тільки принесли користь, перед їх уживанням слід ознайомитися з порадами фахівців.

  1. Пам’ятайте, що ваше здоров’я у ваших руках – станьте обізнаним споживачем. Виробники БАДів не повинні доводити Управлінню харчових продуктів і лікарських засобів, що продукт безпечний для людини. А все тому, що добавки не відносяться до категорії медичних препаратів. Споживач сам повинен дізнаватися про ефективність певного засобу і проводити пошуки наукового підтвердження безпечності їх використання. У наших подальших публікаціях на Українському науковому порталі «Labprice.ua», на сторінках Добрадія, у соціальних мережах Facebook, Instagram і Twitter усі зацікавлені матимуть можливість ознайомлюватися з такою інформацією.  
  2. Рослинні добавки називають «натуральними». Але «натуральний» не завжди означає «безпечний». Наприклад, пігулки для схуднення, що містять порошкові трави, до складу яких входить аристолохієва кислота, завдають серйозної шкоди ниркам.
  3. Деякі харчові добавки можуть взаємодіяти з лікарськими препаратами або іншими дієтичними добавками, а деякі можуть мати побічні ефекти навіть при індивідуальному застосуванні. Наприклад, звіробій може послаблювати дію багатьох лікарських засобів, включаючи антидепресанти, протизаплідні таблетки, антиретровірусні препарати, що застосовуються для лікування ВІЛ-інфекції та ін.
  4. Було виявлено, що деякі добавки для схуднення, підвищення спортивних можливостей або побудови тіла містять приховані ліки, і ці лікувальні засоби настільки небезпечні, що хворим їх видають тільки за рецептом.
  5. І останнє попередження. Поінформуйте свого лікаря, які ви БАДи приймаєте. Це допоможе скоординувати курс вашого лікування. На жаль, є біологічні добавки, які протипоказано приймати при тому чи іншому захворюванні.   

Купувати БАДи слід лише в спеціалізованих закладах та аптеках. Перед цим обов’язково проконсультуйтесь із лікарем, який визначить, який тип біологічно активних добавок вам слід вживати. Якщо ж у вас виникли сумніви щодо якості продукту, який Ви придбали, краще перевірте його безпечність – замовте хімічний аналіз БАДу.

Поради щодо вживання БАДів підготовлені за матеріалами статті, опублікованої в журналі «National Centerfor Complementary and Integrative Health».