Меню
Чи дійсно запах ефірної олії вбиває віруси і бактерії?
09.03.2019 Науково-популярні статті

Запах, який ми відчуваємо, – це леткі запашні речовини, які вільно виділяються з пелюсток квітів або з екстрактів, отриманих із рослин. А чи можна за допомогою пахучих олій боротися з вірусами та іншими мікроорганізмами? Це було б так просто і приємно.

Команда вчених з Австрії провела мікробіологічні дослідження повітря в лікарні. У місцях скупчення великої кількості хворих людей як раз спостерігається найвище бактеріологічне забруднення. Мікробіологи оцінювали антимікробну дію ефірних олій з лимона та ялиці на бактерії та грибки. Експеримент відбувався у 2-х палатах, одна розташовувалась у старій будівлі, друга – у новобудові. Ультразвуковий випарювач був заповнений 10 мл дистильованої води з 2 краплями A. alba (олія ялиці) та 1 краплею C. limon (лимон). Пристрій розпорошував суміш 30 хвилин.

ефірна олія вірусиЗаміри показали, що зменшення концентрації бактерій у повітрі в обох відділеннях лікарні в середньому складало близько 40 %.

А ось зниження забруднення грибками в нещодавно збудованому корпусі було більшим, ніж у старому будинку. Це й зрозуміло, час і дощі руйнують міжпанельні шви та сприяють розвитку цвілі й грибків, у старій будівлі їх накопичилося вдосталь.

Які вибрати приємні й корисні запахи ефірних олій?

Науковці провели широкомасштабне дослідження та з’ясували, що ефірні олії мають великий потенціал, оскільки ефективно знищують низку бактеріальних, грибкових і вірусних патогенів. Більшість ефірних олій складаються з терпенів, терпеноїдів та інших ароматичних й аліфатичних летких речовин. Різноманіття і кількість хімічних компонентів надають кожному екстракту свій особливий аромат та терапевтичні властивості.

Деякі ефірні олії мають противірусні властивості:

Широкий перелік олій та знайомих усім спецій мають антимікробні й протигрибкові властивості.

  • Ефірні олії кориці, гвоздики, чебрецю, орегано і розмарину показали антибактеріальну активність щодо сальмонели, стафілококу й синьогнійної палички. Найбільш ефективна олія з гвоздики. Виявляється, що приправляти м’ясо спеціями не тільки смачно, а й корисно. Екстракт часнику вбиває 93 % бактерій стафілококу і сальмонели протягом 3 годин після інкубації.
  • Допомагають боротися з грибковими патогенами екстракти ефірних масел із базиліку, цитрусових, фенхелю, лимонної трави, орегано, розмарину й чебрецю.

польза эфирного масла Різноманітні види ефірних олій є потенційним джерелом протимікробних реагентів, які допомагають організму справлятися з патогенними мікроорганізмами. Дуже важливо використовувати натуральні, а не синтетичні засоби. Хоча синтезовані препарати містять основні складові натуральної олії, вони не мають тих самих лікарських властивостей. Впевнитися, що у ваших руках якісна ефірна олія, а не підробка, допоможе перевірка в хімічній лабораторії компанії «ОТАВА».

Результати досліджень, проведених австрійськими науковцями, з порівняння забрудненості на грибки у старому будинку й новобудові показали, що використання ефірних олій – це доступний і ефективний засіб. Але він буде дієвим, якщо загальна мікробіологічна забрудненість приміщення не перевищує норми. Детальніше про екологічні дослідження та аналізи можна дізнатися на сайті Науково-сервісної фірми «ОТАВА».

*