Вам пропонують купити кораловий кальцій. Чи варто?

У цій статті – корисна інформація для тих, хто хоче купити і вживати кораловий кальцій.

Чи корисний кораловий кальцій для здоров’я людини? В інтернеті можна знайти як позитивні, так і негативні відгуки щодо вживання цієї харчової добавки. А яка думка вчених про кораловий кальцій і його вплив на здоров’я людини?

Харчові добавки з кальцієм – це продукти, що користуються неймовірною популярністю. Особливо через їх здатність покращувати стан кісток організму.

На ринку представлено багато різних видів харчових добавок із кальцієм. Обрати серед них одну досить складно. Слід згадати широко відомі карбонат кальцію, оротат кальцію і цитрат кальцію.

Одна з найбільш унікальних і екзотичних добавок – кораловий кальцій. Про  користь коралового кальцію для здоров’я висувалось і висувається немало тверджень. Але наукових підтверджень для цього недостатньо.

Що таке кораловий кальцій?

Кораловий кальцій – це одна з форм карбонату кальцію. На це вказує його назва. Кораловий кальцій добувають зі скам’янілих коралових відкладень. Насправді це найпоширеніша на Землі форма кальцію.

коралловый кальцийКораловий кальцій утворюються з морських безхребетних, що виділяють кальцій у воду океану, тим самим регулюючи рівень рН навколишніх вод. Під час виділення кальцію формується твердий скелет. А коли ж утворюється багато коралів – з’являється всім відомий кораловий риф.

Корал містить не тільки кальцій, а й інші мінерали. Зокрема магній, що робить кораловий кальцій добавкою із широким застосуванням. Однак, ураховуючи незамінність коралових покладів, чи варто їх руйнувати заради створення харчових добавок, коли доступні інші дуже схожі форми кальцію? А основне – ці форми краще засвоюються організмом, ніж кораловий кальцій

Чим відрізняється кораловий кальцій від звичайних карбонатів кальцію?

Не дивлячись на приналежність до карбонатів, кораловий кальцій насправді трохи відрізняється від звичайного карбонату кальцію з кам’яних порід. Його геометрична кристалічна структура створюється живими організмами, що надає кораловому кальцію певних унікальних особливостей.

Органічні молекули вбудовані всередину кристалів коралового кальцію. Це, власне, і відрізняє його від форм карбонату кальцію, що видобуваються з кам’яних порід.

Завдяки цим органічним молекулам коралові мінерали мають значно багатший мінеральний склад, ніж звичайні форми кальцію.

Чи є кораловий кальцій ефективним як харчова добавка?

Навколо корисних ефектів коралового кальцію для здоров’я людини його продавцями здіймається рекламний галас. Але, не дивлячись на це, споживати його слід з обережністю.

Ніякі з тверджень про користь коралового кальцію не були підтверджені науково. Це не означає, що він не ефективний, проте будь-які твердження повинні сприйматися реалістично.

Багато коралового кальцію, що міститься в харчових добавках, видобувається з коралових рифів у мілких водах поблизу Окінави в Японії.

окинава коралловый риф

Причиною підвищеної уваги до нього був великий відрив у тривалості життя окінавців порівняно з жителями всього світу. Теорія говорить, що місцеві жителі живуть довше і здоровіше через те, що п’ють воду, багату на кораловий кальцій.

Проте було виявлено, що остров’яни насправді споживають менше 1000 мг кальцію на день. І є багато інших факторів, що більш вірогідно впливають на довголіття. Наприклад, славнозвісне здорове харчування і режим вправ, а також низький рівень стресу.

Фальшиві твердження про користь коралового кальцію

На сьогодні існує настільки мало науково достовірної інформації щодо користі коралового кальцію, що дуже складно сказати, наскільки він ефективний. Проте відомо, що Федеральна торгова комісія США у 2004 році оголосила догану декільком виробникам коралового кальцію за проголошення його здатності лікувати багато хвороб, включаючи рак, хвороби серця, розсіяний склероз і гіпертонію.

За даними FDAкапсули кораловий кальцій (англ. Food and Drug Administration, Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів, США), коралова добавка не має переваг над більш дешевими і безпечними препаратами, доступними в аптеках.

Занепокоєння викликає факт сильного забруднення коралових рифів близько Окінави та в інших регіонах важкими металами (свинець, ртуть). Треба зауважити, що самі японці не вживають нічого подібного.

У чому відмінність між кораловим кальцієм і кальцієм з кам’яних порід?

Кораловий кальцій містить 2 частини кальцію та 1 частину магнію, а також багато інших важливих мінералів. У США проводили тестування японського коралового кальцію. Іонізаційні випробування показали, що кораловий кальцій швидко іонізується протягом 15 хвилин, що робить його легким для засвоєння організмом. Це і є перевагою коралового кальцію над звичайним карбонатом кальцію, який потребує набагато більше шлункової кислоти для іонізації та абсорбування.

Одне з досліджень, під час якого порівнювали швидкість засвоєння, показало значну перевагу коралового кальцію перед звичайним. Однак це дослідження мало дуже малу вибірку, що включала лише 12 піддослідних. Тому дослідники рекомендують ставитися з обережністю до цих результатів.

Здоров’я кісток і кораловий кальцій

Є багато доказів важливості кальцію для підтримання здорового стану кісток. Однак щодо коралового кальцію їх досить мало. Науковці провели лише одне дослідження на тваринах, результати якого показали ефективність коралового кальцію для попередження втрати кісткової маси через дефіцит естрогену.

Звісно, нестача наукових даних зовсім не обов’язково означає, що кораловий кальцій не є ефективним. Скоріш за все фінансування дорогих досліджень ефекту коралового кальцію на кістки просто не може принести великого прибутку.

Однак, коли йдеться про пересадку кісткової тканини, то проведено багато досліджень, результати яких свідчать про позитивний вплив коралового кальцію. Дані щодо ефективності коралового кальцію як кісткового трансплантату можуть свідчити про користь коралового кальцію для кісток загалом.

Дослідження, проведене в Німеччині в 1998 році, інформує про 89 випадків використання коралового кальцію для пересадки кісток лицевого черепа та щелепи. Було виявлено, що кальцій добре приймається і допомагає полегшеному росту нових кісток.

Інші види використання коралового кальцію

У людському тілі кальцій більш за все поглинається кістками. Проте його також вважають важливим фактором для нормального функціонування клітин і загального стану організму.

На жаль, проведено замало досліджень з вивчення впливу коралового кальцію на інші тканини тіла, крім кісток. Тому можна зробити небагато висновків. Однак ми можемо звернути увагу на деякі традиційні способи використання кальцію, що застосовуються на диво довгий час.

Кораловий кальцій використовували в медичних цілях в Європі ще з часів Середньовіччя. Його продавали торговці з Азії і перевозили до Італії, а вже потім до інших країн Європи. Традиційно на той час кальцій використовували для лікування запалень ока, кровотеч і для зміцнення серця. Проте ми не знаємо, чи є кальцій ефективним для таких цілей.

Кораловий кальцій і рак товстої кишки

здоровье человекаВ одному з досліджень, проведеному на тваринах, японські науковці вивчали вплив коралового кальцію на рак товстої кишки (1999 р.).

Його результати свідчать про те, що кораловий кальцій здатний сповільнювати розростання цього виду раку, підвищуючи кількість макрофагів і клітин, які вбивають рак.

Цей процес допоміг посилити імунну реакцію у тварин та послабити метастази.

Для порівняння, звичайний карбонат кальцію виявився неефективним.

Противірусний вплив коралового кальцію

І знову ми маємо покластися на результати лише одного дослідження. В лабораторних умовах кораловий кальцій поєднували з багатьма вірусами грипу, включаючи вірус пташиного грипу і H1N1, що спричинив пандемію 2009 року.

Науковці виявили, що ці віруси поглиналися пористою поверхнею коралового кальцію, що допомагало їх нейтралізувати. Вони висунули гіпотезу про те, що кальцій може бути ефективним у боротьбі з грипом.

Побічні ефекти коралового кальцію

  • Серйозні побічні ефекти зустрічаються рідко, але поширені менш серйозні, зокрема здуття живота
  • Менш поширені – біль у животі, нудота, нечасті випорожнення
  • Більш серйозні, але дуже поодинокі – утворення каменів у нирках, втрата апетиту й підвищений рівень кальцію в крові

Насамкінець

Купувати чи не купувати капсули коралового кальцію? На сьогодні ми бачимо небагато дійсних переваг у вживанні коралового кальцію в порівнянні з більш вивченими різновидами, такими як кальцій оротат. Багато експертів переконані в тому, що краще покладатися на те, в чому можна бути впевненим.

За матеріалами англомовних видань