Чи можуть БАДИ врятувати ваше сексуальне життя?

Сьогодні аптеки пропонують безліч лікарських засобів і різноманітних добавок для покращення сексуального здоров’я. Але варто добре подумати перед тим, як купувати ці засоби. «Більшість з них, на мою думку, – це феноменальна трата грошей», – стверджує доктор Майкл О’Лірі.  

За кількома винятками, більшість добавок для покращення сексуальної функції не досліджені науково. У кращому випадку, на думку доктора О’Лірі, вони мають ефект плацебо (позитивний  результат від неактивного лікування).

О’Лірі зазначає: «Це саме по собі не банально. Наприклад, коли дослідники проводили клінічні випробування препарату силденафілу (Віагра), то відповідь на прийом на плацебо становила близько 30 %. Це свідчить про те, що найважливішим статевим органом у вас є ваш мозок. У чоловіків мозок контролює приплив крові до статевого органу, і, крім того, він контролює оргазм та еякуляцію. Тому багато людей з нормальною судинною функцією все-таки  мають сексуальну дисфункцію».

А як щодо тверджень, що безрецептурні БАДи можуть збільшити ваше лібідо або сексуальну витривалість?

Це просто маркетингові обіцянки, що мають на меті продати вам таблетки. І ніхто не перевіряє заздалегідь, щоб переконатися, що вони діють. Наприклад, в огляді найпопулярніших добавок для сексуального здоров’я чоловіків у 2015 році, опублікованому в «Журналі сексуальної медицини», йдеться про те, що мало або взагалі немає доказів, які підтверджують те, що БАДи можуть покращити сексуальну активність.

Ризиковані БАДи

Державні органи контролю не несуть відповідальності щодо використання БАДів. А це означає, що недобросовісні компанії можуть продавати будь-які товари. Добавки не знімуть з полиць аптек до тих пір, доки державні органи не доведуть, що вони небезпечні. Отож, коли йдеться про добавки, покупцям слід бути дуже обережними!

Деякі добавки для поліпшення сексуальних функцій можуть містити потенційно небезпечні домішки або невелику кількість прихованих фармацевтичних препаратів. Це може призводити до небезпечних для життя наслідків.  

Популярні добавки для сексуального здоров’я часто містять декілька інгредієнтів (іноді їх десятки). Деякі з найбільш популярних включають DHEA (дегідроепіандростерон, гормон надниркових залоз), гінкго білоба, пажитник, женьшень, роговий козячий бур’ян, L-аргінін, мака, трибулус, йохімбін і цинк.

Доктор О’Лірі стверджує, що більшість БАДів не допоможуть вашому сексуальному життю. Але може бути кілька винятків.

L-аргінін. Ця амінокислота забезпечує сировину, з якої організм виробляє оксид азоту, молекулу, яка допомагає розслабитися та відкрити судини. Це необхідний крок для досягнення ерекції статевого члена. «Але прийом цього засобу не спричинить ерекції», – говорить доктор О’Лірі. Більше того, люди із серцевими захворюваннями повинні уникати цього БАДу. Дослідження впливу L-аргініну на тих, хто пережив серцевий напад, довелося припинити на ранніх термінах після смерті шести людей, які приймали цей препарат.

Йохімбін. Добувають із кори дерева, що росте в Африці. «Це сприяє кровотоку в статевому члені, але ви не знаєте, багато чи мало добавки, яку ви приймаєте», – попереджає доктор О’Лірі. Ще одне попередження: йохімбін може шкодити роботі серця, а також підвищувати кров’яний тиск (гіпертонія), викликати головний біль, збудження, безсоння і пітливість.

Природні підсилювачі продуктивності

Зміни способу життя можуть допомогти підвищити сексуальну активність без ліків. «Результати досліджень показують, що у чоловіків втрата ваги тільки покращує сексуальну функцію. Це, мабуть, тому, що жир робить естроген, який бореться з тестостероном, необхідним для сексуальної функції», – зазначає доктор О’Лірі.

Також корисними є фізичні вправи і відмова від куріння, оскільки забезпечують приплив крові до статевих органів. Слід обмежити споживання алкоголю, оскільки його велика кількість може послабити сексуальні рефлекси та здатність чоловіків підтримувати ерекцію. Обов’язково потрібно правильно харчуватися, що допоможе підтримувати здорову вагу.

Джерело: https://www.health.harvard.edu

 #ТурботаПроВас  #новини_зсж  #зож  #здоровье @Dobradija