Чи варто робити хімічний аналіз ниркового каменю (конкременту)?

Навіщо робити хімічний аналіз ниркового каменю? Бо пієлонефрит має здатність повертатися. Щоб унеможливити утворення нових каменів, пацієнтам потрібно знати тип свого конкременту і вже на підставі цього знання разом з лікарем розробити систему профілактичних заходів. Можливо, буде необхідно змінити спосіб життя, дотримуватися спеціальної дієти, а іноді й додатково приймати ліки.

Доктор медицини Фредрік Коу з Університету Чикаго розказує про найбільш поширені види каменів. Також він наголошує, що зустрічаються комбінації з декількох кристалів.

  • Оксалати та фосфати кальцію. Такі камені в нирках виникають через захворювання кишечника на тлі порушення пуринового (білкового) обміну. Хворим рекомендується забезпечувати потребу організму в білках не тваринним м’ясом, а бобовими. Також потрібно обмежити вживання продуктів, багатих оксалатами.
  • Урати (кристали сечової кислоти). Найчастіше утворення такого роду каменів провокує надмірна вага та захворювання на діабет і подагру. Камені за кольором можуть бути червоними або помаранчевими, оскільки кристали сечової кислоти поглинають продукти розпаду гемоглобіну. Каменеутворення повністю залежить від кислотності сечі, тому лікарі назначають терапію для зміни кислотно-лужного балансу.
  • Нирковий камінь під назвою Струве утворюється через попадання бактерій в сечову систему людини. В такому разі необхідно підбирати антибіотики, щоб убити бактерії.
  • Лимонно-жовті з цукровим нальотом цистинові камені бувають тільки в людей, які мають спадкове захворювання нирок – цистинурію. Лікування цієї хвороби вимагає дуже великої кількості рідини для розведення сечі.

типы камней в почках

З пояснень доктора Фредріка Коу зрозуміло, що кожен конкремент має свій тип, причину утворення та різні методи лікування. Хімічний аналіз ниркового каменю допоможе лікарям вибрати правильний шлях для профілактики нового утворення каменів.

Фахівці Науково-сервісної фірми «ОТАВА» проводять базовий та детальний хімічний аналіз ниркового каменю. Науковці вже мають неабиякий досвід у виконанні таких досліджень. Замовник надає в лабораторію зразок ниркового конкременту. Використовуючи метод інфрачервоної спектроскопії порушеного повного внутрішнього відбиття з перетворенням Фур’є (FTIRATR) та порошкову рентгенівську дифракцію (рентгеноструктурний аналіз), фахівці ОТАВИ ідентифікують компоненти у складі ниркового каменю.

За результатом аналізу можна визначити тип ниркового каменю і розробити план дій, який дасть уникнути каменеутворення.