Домашня лабораторія: визначаємо нітрати, важкі метали, свинець і ртуть

Експрес-тести – ідеальний вибір для тих, хто хоче швидко й просто зробити аналіз у домашніх умовах.

Науково-консалтингова компанія «УКРАЇНСЬКІ ЛАБОРАТОРІЇ» започаткувала власне виробництво експрес-тестів на нітрати, важкі метали, свинець і ртуть під торговою маркою «YOCHEM».

Експрес-тести YOCHEM – це аналізи власноруч у домашніх умовах. Вони призначені для самостійного визначення рівня нітратів, важких металів, свинцю у продуктах харчування і матеріалах, а також ртуті в повітрі.

У чому переваги експрес-тестів YOCHEM?

Це сучасні аналізи, адаптовані під домашнє використання. Вони прості у застосуванні, швидкі в часі і не потребують професійних навичок під час використання.

Отже, нині зробити аналіз в домашніх умовах без звернення до лабораторії цілком реально.

Визначаємо нітрати і важкі метали

До експрес-тестів YOCHEM на визначення у продуктах харчування нітратів і важких металів входять тест-смужки та контрольна шкала для порівняння кольору.

Ці експрес-тести застосовуються для самостійного визначення рівня нітратів і важких металів (Ртуть, Кадмій, Цинк, Нікель, Кобальт та ін.) у таких продуктах харчування: вода питна, ґрунтова і мінеральна, фрукти й овочі, а також м’ясних продуктах (курятина, телятина, свинина).

Процедура вимірювання дуже проста і дає змогу отримати результат протягом 1-5 хвилин. Достатньо лише занурити тест-смужку в розчин або прикласти до продукту. Індикатор на смужці змінить колір. Цей колір треба порівняти зі зразком забарвлення на контрольній шкалі.

Домашній аналіз на свинець

У домашніх умовах власноруч також можна визначити свинець у продуктах харчування та різноманітних матеріалах. Для цього призначений експрес-тест на свинець YOCHEM.

Об’єктами для такого домашнього аналізу можуть бути фарби і будівельні матеріали (дерево, штукатурка, побілка, цемент тощо), пластик (дитячі іграшки й упаковки), тканина і папір, порошки (домашній та будівельний пил, побутова хімія).  

Вимірюємо концентрацію парів ртуті у повітрі

Експрес-тест на ртуть у повітрі дає змогу визначити концентрацію парів ртуті житлових приміщеннях, новобудовах, робочих офісах, підвалах, коморах та ін.

Принцип дії тесту заснований на поглинанні ртуті з повітря реакційною зоною. При перевищенні норми реакційна зона змінює колір. Таке тестування відбувається протягом 24 годин. 

За всіх своїх переваг, усе ж, експрес-тести не можуть вирішити всіх проблем. Для детального дослідження продуктів харчування і матеріалів, а також поглибленого аналізу повітря на ртуть слід звертатися до спеціалізованих лабораторій. Перевага лабораторного аналізу – його висока точність.

До того ж лабораторія надає відповідний висновок про результати аналізу, з яким, за потреби, можна звертатися до органів із захисту прав споживачів.