Фітотехнолог розповів, які кімнатні рослини найефективніше очищають повітря від формальдегіду та інших токсичних сполук

Їхня присутність має позитивний вплив на наше здоров’я та самопочуття як вдома, так і в офісі. Рослини мають здатність очищати повітря від шкідливих речовин, що виділяються із меблів, килимів та різноманітного обладнання під час роботи. Рослини також зволожують повітря, яким ми дихаємо.

Сьогодні, внаслідок фатального забруднення повітря в приміщеннях, ми хворіємо та помираємо. І отруює нас не тільки чадний газ та вихлопні гази автотранспорту. Існують сотні предметів, які можуть виділяти у повітря сотні різноманітних токсичних речовин.

– Формальдегід, джерелом якого є клеєні дерев’яні меблі, бензол, толуол, аміак, ацетон, мікрочастинки, що виділяються у повітря при стиранні килимів, при роботі машин або куріння, це все речовини, на шкідливий вплив яких ми наражаємося вдома та в офісі, – перераховує проф. Станіслав Гавронські (Stanisław Gawroński) фітотехнолог, що займається вивченням впливу рослин на навколишнє середовище.

Щоб боротися із цими забрудниками, варто тримати у приміщеннях рослини, що здатні ефективно очищати забруднене повітря.

Рослини очищують повітря одразу в двох напрямках:

  • через пори на листках, рослини поглинають летючі речовини разом із необхідним для них киснем та вуглекислим газом
  • тверді часточки у вигляді пилу, прилипають до воску, що покриває листя і проникають в рослинні клітини, де вони видаляються.

На одному сантиметрі листка може осісти стільки забруднюючих речовин, скільки міститься в кубометрі повітря в центрі міста, – пояснює фахівець.

За словами науковця, всі рослини, у яких відбувається процес фотосинтезу, є своєрідними біофільтрами, утім, деякі з них більш ефективні. Серед них: пальми, папороті та фікуси.

Рослини в нічний час виділяють шкідливий для нас вуглекислий газ, але є група рослин, які мають певний тип фотосинтезу, у них вночі відкриті пори, тож, вони мають здатність і вночі вбирати вуглекислий газ. Саме такий тип рослин рекомендовано для спальні. Серед таких рослин – Сансевієрія трьохполосчаста (SANSEVIERIA trifasciata).

Для ефективної очистки повітря в приміщенні площею двадцять п’ять метрів знадобиться кілька рослин, – каже проф. Станіслав Гавроньські.

Ось перелік рослин, які варто вибрати для очистки повітря вдома чи в офісі

Нефролепіс піднесений (Nephrolepis exaltata)

nefrolefis

Фото Fakt24.pl

Ця папороть б’є рекорди за швидкістю очищенні повітря від формальдегіду. Рослина також поглинає і інші токсини, а також виділяє велику кількість кисню та вологи та значно покращує мікроклімат.

Сансевієрія трьохполосчаста (SANSEVIERIA trifasciata Prain (SANSEVIERIA guineensis Gerome et Labroy)

Фото Fakt.pl

Фото Fakt.pl

Ця рослина традиційно «чергує» у шкільних коридорах, кабінетах та бібліотеках. Та її варто повернути і до помешкань, особливо у спальні. Адже вона має унікальну здатність виробляти кисень навіть вночі. Сансевієрія дуже невибаглива рослина, відтак, вона зможе вижити навіть під опікою недосвідчених садівників.

Рафидофора золотиста (Rhaphidophora aurea)

Фото Fakt.pl

Фото Fakt.pl

Ця кімнатна рослина особливо корисною буде у квартирі чи будинку,де є курці, оскільки вона має здатність ефективно очищувати повітря від забрудників, що утворюються під час паління тютюну. Також рафидофора золотиста є у переліку рослин, що очищають повітря від формальдегіду.

Спатифіллум

Фото Fakt.pl

Фото Fakt.pl

Ідеально захоплює ацетон, спирти, бензол і аміак. На додаток до цього – формальдегід, трихлоретилен і ксилол. Він випромінює велику кількість вологи. Його окрасою є не тільки зелене листя, але декоративні квіти.

Хризалідокарпус жовтоватий (Chrysalidocarpus lutescens)

Фото Fakt.pl

Фото Fakt.pl

Ця пальма ефективно очищає повітря від токсинів, особливо від ксилолу і толуолу. Тому особливо варто виростити його в офісах, де багато комп’ютерів, а також часто використовують принтери і копіювальні машини.

Фінік Робелена (Phoenix roebelenii)

finik-robelenaЦя пальма заслуговує на увагу через ефективність очищення повітря від токсинів, типових для офісів: ксилол, толуол та формальдегід. Крім того, зростаючи до двох метрів, вони красиво прикрашають інтер’єр компанії.

Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina)

ficus-benjaminaДуже ефективно видаляє з повітря токсини, особливо формальдегід, що виділяється зі меблів виготовлених із деревостружкових матеріалів.

Плющ (Hedera)

pliushchЦя непомітна та не надто вибаглива рослина добре працює як поглинач формальдегіду.

За матеріалами Fakt24.pl

Де в Україні замовити визначення якості повітря в приміщенні?