Негативний вплив елекромагнітного випромінювання від мобільного телефону

Науковці попереджають: мобільні телефони викликають у дітей рак

Нещодавні дослідження американських вчених вартістю 25 млн. доларів показали, що електромагнітне випромінювання може стати причиною розвитку раку мозку (гліоми), злоякісної трансформації тканин серця та загалом знижує тривалість життя. Джерелом таким електромагнітних випромінювань у повсякденному житті можуть бути звичайні мобільні телефони. Дослідження були проведені на щурах, які протягом тривалого часу піддавалися впливу електромагнітного випромінювання. Дози опромінення обирали не випадково, вони були еквівалентні тим, які отримують люди при користуванні мобільним телефоном.

Встановлено, що разом із збільшенням інтенсивності випромінювання збільшується і відсоток хворих на рак щурів. Звичайно, отримані результати не можна повністю екстраполювати на людину, але вони безумовно мають велику наукову цінність, особливо виходячи з того, що відсоток хворих на рак по всьому світі невпинно зростає. Так лише у Сполучених Штатах кожного року діагностують близько 25000 злоякісних пухлин, 80 відсотків з яких гліоми. Злоякісні пухлини головного мозку є найчастішою причиною смерті від раку у підлітків і дорослих у віці від 15 до 39 років. Тому автори дослідження із Національної токсикологічної програми (США) незважаючи на великі фінансові затрати не зупиняються на досягнутому і продовжують вивчати вплив електромагнітного випромінення на клітини мозку, результати опубліковані на сторінці.

Слід відмітити, що ще задовго до проведення подібних досліджень провідні науковці світу у своїх публікаціях попереджували про патологічний вплив мобільних телефонів на людське здоров’я і особливо головний мозок. Так ще у 2001 році було виявлено залежність появи гліом у тій частині голови, де зазвичай під час розмови тримали телефон. У 2006 році науковці із Фінляндії у своїх дослідженнях показали, що випромінювання мобільного телефону індукує зміни кровотоку в мозку людини.

У 2010 році (США) стало відомо, що інтенсивне електромагнітне випромінювання мобільних телефонів може вплинути на активність головного мозку людини, а в 2011 році науковці із Австралії виявили залежність електромагнітного випромінювання і когнітивних функцій людини. Італійські дослідження 2013 року також продемонстрували значні зміни в активності мозку (корковій збудливості) уже за перші 45 хв розмов по телефону. А у 2015 році французькі дослідники ще раз підтвердили таку залежність. Але незважаючи на ці та інші повідомлення представники мобільної індустрії не визнають наукових фактів і продовжують запевняти та оприлюднювати численні статті на популярних сайтах, про безпеку бездротового зв’язку. Зазвичай такі статті не мають ніякого наукового підгрунтя, а засновані лише на рекламних трюках.

Діти у 10 разів більше відчувають негативний вплив мобільних телефонів

За даними наукових досліджень, які були проведені у Швейцарії і Франції, кістковий мозок голови дитини у 10 разів більше відчуває негативний вплив електромагнітного випромінювання ніж дорослі, у той час як тонкий несформований череп немовлят і дітей ясельного віку робить їх ще більш беззахисними перед опроміненням. До того ж Американська академія педіатрії попереджає, що діти потребують більш реального спілкування ніж віртуального з друзями на екрані. Та чи замислюються про це батьки, залишаючи дітей бавитися з мобільними? Дослідження, які були проведені в Анкарі (Туреччина), за підтримки однієї з програм НАТО, показали, що щури і кролики, які пренатально піддавалися електромагнітному опроміненню мали меншу кількість клітин мозку, також можна було помітити зміни у морфології печінки, репродуктивній системі та морфології очей. Схожі повідомлення були отримані і в Єльському університеті (США), науковці засвідчили про зміни у діяльності головного мозку при тривалому користуванні мобільними телефонами. Науковці припускають, що навіть 50 хвилин впливу електромагнітного випромінювання мобільного телефону здатні порушити обмін глюкози у мозку, і як наслідок розвиток різних патологій в тому числі і раку мозку. До того ж всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) уже давно класифікує електромагнітні випромінювання мобільних телефонів, як один із можливих канцерогенів людини.

В той час в Україні масово рекламують і продають мобільні телефони для дітей, їх можна знайти в широкому асортименті та на різний смак. Звичайно купувати чи не купувати дитячі мобільні телефони вирішувати батькам. Але цікаво чи дарують мобільні телефони своїм дітям власники мобільної індустрії?

Як уникнути негативного впливу мобільних телефонів?

В умовах стрімкого технологічного розвитку відмовитися від мобільного зв’язку не можливо та й недоцільно. Тому майбутнє за проектуванням мобільних телефонів з максимально низьким рівнем випромінювання. До того ж питання безпеки мобільних телефонів повинно регулюватися на державному рівні за допомогою відповідних законодавчих актів, а порушники суворо каратися адже, багато компаній виробників приховують всю правду про свою продукцію.

Щоб захистити себе від дії електромагнітного випромінювання кожен власник мобільного телефону, повинен дотримуватися визначених правил користування:

  • При купівлі мобільного телефону особливу увагу звертати на кількість випромінювання мобільним телефоном, що може поглинутися тканинами організму, так званий показник «SAR», саме він визначає безпеку телефону для здоров’я людини. SAR показник для свого мобільного телефону можна дізнатися на сайті виробника. При цьому вирішальне значення має відстань на якій тримають телефон. Так наприклад, якщо iPhone знаходитиметься на відстані меншій ніж 15мм від вас, то показник SAR значно перевищуватиме норму, а отже телефон матиме негативний вплив на здоров’я. Тому при купівлі мобільного телефону намагайтеся обирати ті, які мають найменшу потужність випромінювання; Зверніть увагу й на те, що звичайні кнопкові телефони, які не підтримують різноманітні додатки (такі як Facebook, Skype та інші) в режимі очікування мають значно менше електромагнітне випромінювання, ніж смартфони.
  • Небезпечним є утримування мобільного телефону прямо біля голови, тому під час розмови користуйтеся функцією гучного зв’язку чи гарнітурою (навушниками). Результати незалежних досліджень показали, що це допоможе знизити вплив небезпечного випромінювання на 90 відсотків.
  • Користуйтеся мобільним телефоном лише за потребою. В залежності від рівня випромінювання вашим мобільним телефоном розмова не повинна перевищувати 2-15 хв. Пам’ятайте, що під час набору повідомлень ваше тіло те ж піддається електромагнітному впливу, тому це не найкраща альтернатива дзвінкам.
  • Вимикайте або залишайте на безпечній відстані мобільний телефон у нічний час, щоб звести до мінімуму його вплив.
  • Не бажано спілкування по мобільному телефону під час руху в автомобілі чи іншому транспорті і не тільки через відволікання уваги від дороги і як наслідок різні дорожньо-транспортні пригоди, а й за рахунок того, що під час руху телефон переходить на максимальну потужність, щоб з’єднатися з базовими станціями зв’язку.
  • Особливо обережними при користуванні мобільними телефонами повинні бути вагітні жінки.
  • Не дозволяйте дітям гратися з або користуватися вашими мобільними телефонами. Діти більш старшого віку при розмові по мобільному телефону повинні вмикати функцію гучного зв’язку або користуватися гарнітурою (навушниками).
  • Для збереження здоров’я важливе значення має і режим харчування, тому намагайтеся споживати більше зелені овочів, фруктів. Хороший нічний сон допоможе у зміцненні природних механізмів відновлення молекули ДНК, яка може бути пошкоджена під впливом безпровідного телефону.

Джерела електромагнітного забруднення та їх небезпека для здоров’я

«В останні десятиліття, разом із збільшенням у нашому житті різноманітних побутових приладів збільшилася і середня інтенсивність електромагнітного поля, що призвело до виникнення так званого «електромагнітного смогу», – пояснює Микола Вовк. Основними джерелами електромагнітного випромінювання з якими людина стикається в побуті є мобільні телефони, комп’ютери, планшети, фени, мікрохвильові печі, телевізори, холодильники, тостери та інша побутова техніка. До найбільш небезпечних джерел електромагнітного випромінювання можна віднести мобільні телефони, адже вони діють протягом тривалого часу і контактують з нашим тілом. До того ж, на відміну від інших приладів, наприклад, таких як мікрохвильові печі, вони мають переривчасті і дестабілізуючі імпульси, хоча й працюють на меншій потужності.

Ще одним небезпечним джерелом електромагнітного випромінювання у нашому домі є ноутбуки, планшети, при користуванні вони те ж близько контактують з нашим тілом. Їхній негативний вплив особливо виражений при користуванні Wi-Fi. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) нагадує, що фени та електробритви, теж постійно контактують з нашим тілом, а отже є одним з основних джерел опромінення. Загалом майже всі електричні прилади в нашому домі мають електромагнітне випромінювання. Електромагнітні хвилі різної частоти і інтенсивності можуть створювати різні загрози для здоров’я людини. Різні органи і клітинні структури можуть по різному реагувати на електромагнітне випромінювання. Слабке і нестійке випромінювання не може безпосередньо розірвати зв’язки, які утримують молекули разом, але може вплинути на стабільність ДНК.

Зростання кількості електричних приладів у нашому домі та постійний контакт з ними може стати причиною розвитку серйозних симптомів так званої “електричної чутливості”. Даний синдром проявляється такими симптомами як головний біль, нудота, прискорене серцебиття, болі в суглобах, набряки обличчя і шиї, проблеми із зором, хронічна втома, подразнення на шкірі, запаморочення, шум у вухах, погіршення уваги, занепокоєння, безсоння. Діагностувати його важко, а наслідки можуть бути непередбачувані.

Як визначити рівень електромагнітного випромінювання у власному домі? Поради науковця

Небезпека електромагнітного випромінювання ще й у тому, що Ви не можете бачити його, не можете відчути запах, не можете доторкнутися, але тим не менш воно знаходиться всюди. На жаль не існує приладів, які захистили б вас від дії електромагнітного випромінювання в власному домі, порятунку можна шукати лише у вчасному виявленні надмірного рівня випромінювання. Та як це зробити? Самостійно визначити рівень електромагнітного випромінювання не можливо, у цьому можуть допомогти лише спеціалісти наукових лабораторій, які мають необхідне обладнання та досвід роботи. Лише провівши аналіз електромагнітного випромінювання в квартирі та скориставшись порадами спеціалістів ви зможете уберегти себе та своїх рідних від негативного впливу електромагнітного випромінювання».