Новий коронавірус не є рукотворним


Останні дослідження доводять, що SARS-CoV-2, новий коронавірус, який викликає COVID-19, є результатом природного процесу еволюції, а не продуктом біоінженерії.
З початку спалаху COVID-19 увесь світ намагається зрозуміти походження інфекції,  яка спричиняє захворювання, але вчені ніяк не можуть дійти згоди в цьому питанні.
Найбільш близька до істини теорія вперше з’явилася в журналі “Nature Medicine”. Автором статті є Крістіан Андерсен – доктор філософії, доцент імунології та мікробіології Науково-дослідного інституту Скриппса в Ла-Джолла (Каліфорнія).
Андерсен і його колеги вирішили проаналізувати геномні дані родини коронавірусів.
Спочатку фахівці пов’язували вірус із ринком морепродуктів в Ухані (Китай), тоді як пізніші дослідження показували, що вірус, можливо, проник до людей  від незаконно проданих тварин. Особливо розглядали варіант панголіноподібних (вимираюча реліктова група ссавців, яка характеризується заміщенням волосяного покриву тіла кератиновими лусками) і кажанів.
Щоб оцінити походження нового вірусу, дослідники порівнювали генетичний код SARS-CoV-2 з кодом інших вірусів, які зазвичай вражають кажанів та панголін.
Андерсен і його команда також розглядали особливості білків, які коронавіруси використовують для взаємодії з мембраною (оболонкою)  клітин людини чи тварин.
Більш конкретно автори цієї теорії розглядали два компоненти вірусних білків: такі, що зв’язується із здоровими клітинами господаря і білки з місця розщеплення, які відкривають «вхід» у клітину для проникнення інфекції.
Дослідивши і проаналізувавши, вчені  встановили, що вірусний білок частини, яка зв’язує клітину людини, еволюціонував настільки ефективно й непередбачувано, що такий його швидкий перехід до більш агресивної форми може бути лише результатом природного добору, мутацій, а не генної інженерії.
Крім того, якби вчені спеціально створили новий вірус як патоген, пояснюють дослідники, то використати так ефективно цей тип коронавірусу як початкову точку розробки, їм, якнайімовірніше, не вдалося б.
Науковці передбачають два можливих сценарії, які могли б пояснити, як виник вірус.
Перший, на їхню думку, уможливив, що спершу вірус проник у клітину тварини, а потім одразу перейшов до людини.
Автори припускають, що кажани – найімовірніший носій, оскільки тип SARS-CoV-2 дуже схожий на тип коронавірусу кажана. Інші експерти також підтримали цю теорію.
Андерсен та його колеги припускають, що, можливо, існував інший проміжний господар, який і передав вірус від кажанів людині.
Ця гіпотеза також пояснює, чому вірус так швидко поширився.
У другому сценарії вірус є непатогенним у тварин, а одразу інфікував людину й мутував в організмі на штам, що викликає COVID-19.
Однак учені попереджують, що на сьогодні неможливо довести, який сценарій є найбільш правдивим.

Джерело: https://www.medicalnewstoday.com

#ТурботаПроВас #новини_зсж #зож #здоровье #коронавірус #новини @Dobradija