Спортивні м’язи чи імпотенція? Яка справжня ціна неякісного протеїну?

Для тих, хто активно займається спортом, особливий інтерес становить спортивне харчування, зокрема спеціальні дієти, харчові суміші й домішки, протеїн та амінокислоти.

Найбільш популярними є саме протеїнові складники, які можуть швидко допомогти наростити м’язову масу під час тренувань. Однак, чи відомо Вам, що спортивний протеїн може бути небезпечним? Він здатен викликати алергічні реакції, дисбактеріоз та інші розлади травлення, що може бути як наслідками індивідуальної непереносимості, так і передозування. Окрім того, до складу протеїну спортивного харчування можуть потрапляти сторонні домішки, серед яких можуть бути навіть важкі метали, що дуже небезпечно для здоров’я.

Спортивне харчування у вигляді протеїну та амінокислотних сумішей може бути протипоказане людям, у яких є печінкова, ниркова недостатність та порушення в роботі серця.

bodybuilder-protein-shake_0

Що таке чистий протеїн і «з чим його їдять»?

Перед тим, як говорити про всі підводні камені такого спортивного харчування, зауважимо, чим, власне, воно є саме по собі. Отже, протеїн являє собою полімерну сполуку, яка складається з окремих структурних одиниць – мономерів – амінокислот. Добре відомо, що до складу білків людського організму входять 22 амінокислоти. З них 14 організм здатен сам синтезувати, вони називаються замінними. Натомість, решта 8 надходять разом із продуктами харчування і є незамінними. Серед останніх найбільш важливими для побудови м’язової маси є лейцин, валін, ізолейцин та глютамін. Добова потреба в білках становить в середньому близько 2 г протеїну на 1 кг маси тіла.

Як спортивне харчування часто використовуються не лише чистий протеїн, а й суміші амінокислот. Тут варто зауважити, що природній білок з їжі, наприклад м’яса, засвоюється майже на 95 %. Там наявні практично всі необхідні амінокислоти в доступній для засвоєння формі. Натомість амінокислотні коктейлі погано поглинаються і на додачу вони мають дуже низький вміст білка, придатного для засвоєння.

«Підводні камені» протеїнової спортивної дієти

Відповідальні виробники практично не вводять до складу харчового протеїну додаткових ароматизаторів, барвників, домішок тощо. Такий препарат майже на 90 % є чистим протеїном. Але часто трапляються випадки, коли до складу спортивного харчування потрапляють сторонні домішки, що можуть викликати розлади травлення. Іноді у великих кількостях під час регулярного прийому вони можуть бути небезпечними для життя. Ці сполуки здатні викликати важкі розлади систем організму та виснажувати його.

Неякісний протеїн може бути однією з причин безпліддя та імпотенції у чоловіків

Спортивний протеїн може бути небезпечний для здоров’я чоловіків, оскільки здатен бути однією із причин порушення потенції. До цього призводить дешева та неякісна продукція, яка містить у своєму складі багато домішок, серед яких значна частка припадає саме на соєвий білок. Він є аналогом жіночих статевих гормонів, так званим фітоестрогеном, який за своєю фізіологічною дією є протилежним до чоловічого тестостерону. Таким чином, соєвий протеїн, що входить до складу спортивного харчування, здатен викликати розлади в роботі статевої системи чоловіків.

Перед тим, як вдаватися до прийому харчового протеїну, варто обов’язково проконсультуватись з лікарем. До того ж слід діяти за принципом «довіряй, але перевіряй», а саме здійснити детальний хімічний аналіз компонентів спортивного харчування, щоб переконатися  у його безпечності для Вашого організму.