ТОП-8 продуктів для покращення зору

Анастасія Московець

Здоров’я очей передусім залежить від дотримання добре збалансованої дієти. Продукти, що входять до її складу, містять цілий ряд вітамінів, поживних речовин та мінералів, відомих як антиоксиданти. Усі ці складники допоможуть захистити очі від шкідливих факторів і, найголовніше, сприятимуть поліпшенню зору.

Ось 8 найкращих продуктів для очей, багатих на поживні речовини.

1. Жирна риба

Лосось, оселедець, скумбрія, тунець, форель, сардини, анчоуси. У цих риб є жирні кислоти омега-3, які допомагають запобігти сухості очей після довготривалого використання телефонів чи комп’ютерів.

Для підтримки здоров’я очей достатньо вживати одну порцію риби на тиждень. Рибу також можна замінити 2 столовими ложками риб’ячого жиру.

2. Яйця

Жовтки в яйцях містять вітамін А, лютеїн, зеаксантин і цинк, які життєво важливі для очей. Вітамін А необхідний для захисту рогівки ока. Лютеїн та зеаксантин знижують ризик вікової втрати зору. Цинк сприяє здоров’ю сітківки і допомагає очам краще бачити вночі.

3. Горіхи

Будь-які горіхи багаті на вітаміни Е та В2. Вітамін Е необхідний для нормальної роботи макули – невеликої ділянки на сітківці, з якого зорова інформація надходить у мозок. Вітамін В2 позитивно впливає на сприйняття кольорів і гостроту зору. Його дефіцит призводить до розвитку блефариту й кон’юнктивіту. Тому для профілактики очних захворювань рекомендовано вживати в день по одній жменьці горіхів.

4. Цитрусові

Цитруси допомагають попередити розвиток запальних захворювань очей. Вітамін С, який міститься у свіжих фруктах та овочах, сприяє здоров’ю кровоносних судин у ваших очах, а також уповільнює розвиток катаракти.

5. Морква

Морква, як відомо, корисна для здоров’я очей. Вітамін А і бета-каротин, які містяться в моркві, допомагають запобігти очним інфекціям та іншим серйозним станам очей. Каротин засвоюється виключно з жирами, тому їсти моркву потрібно в поєднанні з рослинним маслом або сметаною.

6. Чорниця

Лікарі особливо рекомендують чорницю людям, які багато працюють за комп’ютером. Пів склянки плодів на день попереджають розвиток захворювань, викликаних високим зоровим навантаженням.

7. Шпинат

Зеаксантин і лютеїн, які містяться в шпинаті, захищають сітківку від шкідливих ультрафіолетових променів та не дають тканинам ока старіти. Регулярне вживання шпинату допоможе зміцнити очі, зняти напругу й попередити розвиток катаракти. Денну норму задовольнять всього 50 г сирого шпинату.

8. Молочні продукти

Молочні продукти, такі як молоко і йогурт, значно корисні для очей. Вони містять вітамін А й цинк. Вітамін А захищає рогівку, а цинк допомагає вивести цей вітамін в очі з печінки. Як уже зазначалося, цинк допомагає очам краще бачити вночі.

Щодо корисних порад: спробуйте їсти «веселку» протягом дня. Дотримуйтеся раціону, багатого продуктами різних кольорів, але намагайтеся обмежувати споживання нездорової їжі.

Дієта з урахуванням зазначених вище продуктів має важливе значення для здоров’я очей. Високий вміст у ній антиоксидантів допоможе запобігти розвитку серйозних захворювань очей і забезпечить усе, щоб ваші очі працювали найкращим чином. 

Використані джерела:
https://www.medicalnewstoday.com
https://www.healthline.com

#ТруботаПроВас #здоровье #зож #здоровьеикрасота #зрение