Як знизити артеріальний тиск? Шість простих порад

Якщо у вас раптом підвищився тиск, то вам буде цікаво ознайомитись з новими рекомендаціями Американської асоціації серця та Американського кардіологічного коледжу.

Чому гіпертонія має значення?

Зниження артеріального тиску може захистити від серцевого нападу, інсульту, хвороб нирок, захворювань очей. Мета нових рекомендацій – спонукати вас серйозно ставитися до високого кров’яного тиску і вживати заходів для його зниження, насамперед завдяки здоровому способу життя.

«Встановлено, що зміна способу життя може знизити артеріальний тиск настільки, наскільки можуть таблетки, а іноді й більше», – зазначає доктор Фішер.

Ось шість простих порад з повернення артеріального тиску в норму.

1. Схудніть

Доктор Фішер стверджує, що на сьогодні найбільш ефективним засобом зниження підвищеного артеріального тиску є схуднення. І це не потребує значних втрат ваги, щоб змінити значення. Навіть втрата всього 4–5 кг може знизити артеріальний тиск.

2. Читайте етикетки на продуктах

Американці їдять надто багато солі – утричі більше рекомендованої загальної кількості, яка становить 1500 мг щодня для людей з високим кров’яним тиском. Тому слід уникати продуктів з високим вмістом натрію. Американська асоціація серця радить остерігатися «солоної шістки» звичайних продуктів, які містять велику кількість натрію:

  • хлібці й булочки
  • нарізане м’ясо і в’ялене м’ясо
  • піца
  • птиця
  • супи
  • бутерброди

3. Рухайтесь

Йдеться не про інтенсивні фізичні вправи. «Переконайтесь, що ви робите щось, що любите, інакше воно не ввійде вам у звичку», – зазначає доктор Фішер. «Для одних це танці, для інших – велосипед або швидкі прогулянки з другом». Навіть повсякденна робота в саду може допомогти.

4. Накачайте трохи мязів

Додайте важку атлетику до свого режиму фізичних вправ, щоб схуднути і залишатися у формі.

5. Обмежте алкоголь

Занадто часте вживання алкоголю часто може підвищувати артеріальний тиск, тому практикуйте помірність.

6. Знімайте стрес за допомогою щоденних медитацій або сеансів глибокого дихання

Гормони стресу звужують судини і можуть призводити до тимчасових стрибків артеріального тиску. Тому зниження стресу повинно бути пріоритетним, якщо ви прагнете знизити артеріальний тиск!

#ТурботаПроВас #новини_зсж #зож #здоровье @Dobradija