Які БАДи не можна застосовувати при лікуванні раку молочної залози?

Питання користі або шкоди дієтичних добавок особливо актуальне для тих, хто проходить лікування від раку. Періодично у ЗМІ з’являються публікації, що антиоксиданти не протидіють розвитку раку, а навпаки, знижують цитотоксичність хіміотерапії.

Щоб встановити істину, група вчених під керівництвом Крістін Амбромон, поставила перед собою мету встановити зв’язок між уживанням певного виду добавок і смертністю або рецидивами в жінок, що страждають на рак молочної залози.

Для дослідження пацієнтки були розділені на групи, які приймали на початковому періоді хвороби та/або під час хіміотерапії вітаміни С, Е, А, антиоксиданти (вітаміни С, А, Е, каротиноїди, коензим Q10), полівітаміни. 

У результаті дослідження було встановлено, що більшість дієтичних добавок, зокрема полівітамінів, не впливають на розвиток хвороби. Але виявлені також і негативні наслідки. Використання будь-якого антиоксиданту було пов’язане зі збільшенням ризику рецидиву на 41 % (хоча це було статистично малозначним). Також були отримані невтішні результати щодо вживання вітаміну В12 та заліза. 

Головний висновок цього дослідження полягає в тому, що хворим на рак молочної залози потрібно з обережністю використовувати БАДи під час хіміотерапії.

Купувати БАДи слід лише в спеціалізованих закладах і аптеках. Перед цим обов’язково проконсультуйтесь із лікарем, який визначить, який тип біологічно активних добавок вам слід вживати. Якщо ж у вас виникли сумніви щодо якості дієтичної добавки, яку Ви придбали, краще перевірте її безпечність – замовте хімічний аналіз БАДу.