Спеціалісти про іонізовану воду. Обережно: фальсифіковані іонізатори з Росії!

У багатьох країнах вам запропонують склянку води, якщо у вас болить голова, або ж ви підхопили грип чи застуду. Лікарі недарма так часто нагадують, що людина на 90 % складається з води, і рекомендують дорослим щоденно випивати її до двох літрів. Та по-справжньому цілющі властивості вода може мати, якщо вона «правильна».

В Україні чинні санітарні норми, які регламентують якість питної води, чітко вказують, яку воду не можна використовувати для пиття. Але вони жодним чином не вказують, якою повинна бути вода, щоб вона приносила для нашого організму максимальну користь.

Разом із тим, за певних умов вода здатна не лише втамовувати спрагу, але і лікувати, знезаражувати, боротися із раковими клітинами та зміцнювати імунітет. Про те, за яких умов вода отримує такі цілющі для людини властивості, нещодавно у інтерв’ю розповів кандидат фізико-математичних наук, експерт у сфері водопідготовки, водовідведення та доочистки питної води Валерій Грищук.

Вода безпечна та вода корисна: у чому різниця

Коли мова заходить про якість води, споживачів, перш за все цікавлять питання на кшталт:

  • чи можна пити водопровідну воду?
  • чи безпечною є бутильована вода, яку продають в Україні?
  • які види фільтрів для очистки води найефективніші, тощо.

Тобто, людей перш за все цікавить, чи безпечною є вода, чи споживаючи таку воду в організм не потраплять токсини, або збудники кишкової палички, холери, тощо. Хоча, безпечність води – зовсім не означає, що така вода є доброю для споживання. Адже на сьогодні, за даними ВООЗ, у європейських країнах кількість інфекційних захворювань є не значною. Але за останні 25 років суттєво збільшилась кількість неінфекційних захворювань – таких як серцево-судинні захворювання, психо-емоційні розлади, розвиток злоякісних пухлин. Це все наслідки того, що в сучасному суспільстві організм людини старіє значно швидше, аніж це було передбачено природою.

Значною мірою передчасне старіння організму а відповідно, зростання таких захворювань, пов’язано із питною водою, переконаний Валерій Грищук.

Ви не отруїтесь, якщо вип’єте води з-під крана, яка відповідає САНПІНу, або пляшечку бутильованої води, але ця вода з точки зору фізики і фізіології, діє на організм як підвищений рівень радіації і, як наслідок, це призводить до статистичного підвищення рівня захворюваності вищезазначеними хворобами, – зазначає експерт у сфері водопідготовки, водовідведення та доочистки питної води. За його словами, збільшення хвороб спричинено тим, що вода, яку ми п’ємо, змінює окисно-відновний потенціал: в організмі накопичуються окислені продукти, які негативно впливають на загальний стан людини.

Віддає чи забирає електрони: чому це так важливо

Вчений у своєму інтерв’ю наголошує: сьогодні громадськість достатньо добре знайома із такими характеристиками води (а також із їх впливом на людський організм) як мінералізація чи рівень Ph, але досі пересічному споживачу мало відомо про ще одну не менш важливу характеристику води – її окислювально-відновлювальний потенціал – Eh.

Окислювально-відновлювальний потенціал води – це її здатність забирати або віддавати електрони. Якщо вода забирає електрони – вона «окислює організм», і це в свою чергу впливає як підвищений рівень радіації. Якщо вода має здатність віддавати електрони – вона його «відновлює». На жаль, за законами природи, вода не може тривалий час зберігати корисні для людини відновлювальні властивості – із часом вода втрачає відновлювальні властивості, натомість набуває окислювальних властивостей. Тобто, навіть якщо в пляшку було налито воду із відновлювальними властивостями, вже за кілька тижнів така вода повністю втратить свою користь, натомість, набуде окислювальних властивостей.

Окислювально-відновлювальний потенціал (Eh) – фізична величина, що вимірюється в мілівольтах. Чим вище значення Eh має вода – тим більшу шкоду вона завдає для здоров’я людини.

Експерт у сфері водопідготовки, водовідведення та доочистки питної води Валерій Грищук пояснює: фахівцям відомо, що вода в організмі людини має Ph на рівні 7,5. Тобто, саме вода із таким рівнем кислотності є оптимальною для вживання людиною, відтак, саме такий рівень кислотності (або максимально наближений до цього показника) повинна мати питна вода. Те саме із окислювально-відновним отенціалом. Людська кров має Eh із від’ємним значенням (мінус 100 мВ). А от водопровідна вода у Києві цей показник має на рівні +260 мВ. Тобто, якщо людина п’є таку водопровідну воду, то її організм змушений затратити енергію на те, щоб перетворити +260 у -100 мВ.

«Вузькоспеціалізовані фахівці в цій галузі зазначають: якщо людина таку воду вживає, то втрачає 30-40 років життя», – каже Валерій Грищук.

До слова, за словами науковця, значення окислювально-відновлювального потенціалу є дуже великим у таких напоїв, як фанта, пепсі та кока-колі (приблизно +400 мВ). Тому можна говорити про те, що ці напої збільшують ризик захворювання хвороби серця та онкологічних захворювань.

Як визначити окислювально-відновлювальний потенціал у домашніх умовах

Щоб підтвердити свої слова, під час спілкування із журналістом, науковець провів дослідження показників водопровідної води. Дослідження води показало: Ph водопровідної води – 7,3, а  от окислювально-відновлювальний потенціал +280 мВ.

У природі ОВП води може мати дуже широкий діапазон – від -400 до +700 мВ. Така різниця виникає внаслідок взаємодії із навколишнім середовищем, органічними та мінеральними речовинами.

Окислювально-відновлювальний потенціал ( його іще називають редокс-потенціал) поверхневих вод та водопровідної води знаходиться у межах +100 до +350 мВ. Така вода «виснажує» організм, окислюючи його. Як наслідок – швидке старіння, серцево-судинні захворювання, тощо. Значно кращі показники ОВП здебільшого мають підземні води, окислювально-відновлювальний потенціал яких має позначку мінус, тобто, має відновлювальні властивості.

Щоправда, сказати, які властивості має вода (окислювальні чи відновлювальні) можна лише після проведення замірів ОВП. Це дуже легка процедура, провести яку можна і в домашніх умовах за допомогою спеціальних приладів – ОВП-метрів. Сьогодні на ринку є достатньо широкий вибір таких приладів – як лабораторних так і портативних. Найкраще серед яких у співвідношенні ціна-якість себе показали прилади для вимірювання окислювально-відновного потенціалу EZODO. Слід зазначити, що окрім вимірювання ОВ потенціалу, прилади цієї торгової марки пропонують також можливість вимірювання і інших параметрів води – таких, зокрема, як рівень кислотності Ph, температуру, тощо.

Наука, а не якась фантастика

Можливість надання воді цілющих властивостей за рахунок зміни її окисно-відновного потенціалу досліджували ще у Радянському Союзі. Щоправда, прикладного значення дослідження так і не отримали – завадив розвал СРСР. А от у Японії цей метод активно використовують. Контроль за рівнем ОВП у питній воді у цій країні запроваджений на державному рівні. Саме це є однією із причин довголіття японців, переконаний науковець.

Експерт у сфері водопідготовки, водовідведення та доочистки питної води Валерій Грищук розповідає – численні експерименти доводять ефективність відновлювальної води для покращення здоров’я.

Так, дослідження крові людини із тромбами показують значне покращення стану після початку прийому води із від’ємним редокс-потенціалом.

– А ось ще вражаючі дослідження: легені мишок з метастазами. Частина мишок пила просту воду – метастази розвивалися, а частина мишок – редуційовану – метастаз практично немає (див. фото 2 – авт.). От вам і профілактика онкології питною водою. Це роблять японці. Це не якась фантастика, – наголошує в інтерв’ю науковець.

Як приготувати воду з потрібним ОВП удома

Природні властивості іонізованої води є такими, що з часом вода втрачає свої корисні, відновлювальні властивості, і набуває окислювальних. Тому купувати таку воду в пляшках не варто. Адже навіть кілька тижнів зберігання можуть повністю знищити її цілющі для людського організму властивості.

Іонізувати воду централізовано – так, як її знезаражують, також немає змісту. Адже під час проходження через кілометри водопроводів відновлювальні властивості такої води також зберегти не вдасться.

Доволі добрі показники мають підземні води – відтак, свіжо видобута артезіанська вода має від’ємний ОВП, а отже, позитивно впливає на здоров’я людини. Однак, на жаль, далеко не кожен має доступ до такої води щодня.

Єдиним виходом у цій ситуації є зміна окислювально-відновлювального потенціалу в домашніх умовах. На українському ринку сьогодні можна придбати спеціальні фільтри (іонізатори), що не лише очищають воду від хімічних та біологічних забруднень, але і змінюють її окислювально-відновлювальний потенціал до від’ємних значень. До слова, часто в таких приладах можна налаштовувати параметри ОВП – на таких приладах можна приготувати не лише питну воду, а й лікувальну.

Сьогодні на українському ринку переважають іонізатори російського та білоруського виробництва. Проте, ці прилади дуже часто фальсифікують, відтак, придбавши такий іонізатор, можна потрапити на дешеву підробку. Ось до прикладу допис на сторінці одного із магазинів, що займається продажем таких іонізаторів:

«Нещодавно, на жаль, ринок України заполонили фальсифіковані апарати, завезені з Росії. Основною ознакою таких фальсифікованих приладів є їхні низька ціна та низька якість. Пам’ятайте, що використання води із таких активаторів не лише не корисно, але і небезпечно».

IMG_1933

Особливу увагу при виборі іонізатора слід звернути на матеріал, із якого виготовлені електроди. Адже в неякісному приладі під час зміни окислювально-відновлювального потенціалу матеріал, з якого виготовлений анод потраплятиме у питну воду, забруднюючи її.

IT-737-212X212До прикладу, у іонізаторах вищої цінової категорії електроди виготовлено із титану із платиновим покриттям. Серед приладів із середньої цінової категорії таке покриття мають також іонізатори IONTECH. Офіційним представником компанії IONTECH в Україні є Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT».

Ще одним важливим критерієм під час вибору іонізатора є якість фільтра (наявність і матеріал, з якого виготовлено фільтр). Адже при іонізації домішки будуть розкладатися і змінюватимуть хімічний склад води.

Тому якщо ви плануєте придбати іонізатори – слід дуже ретельно підійти до вибору такого приладу.


Де купити іонізатори питної води?