Науковці повинні служити українській нації, а не політикам

Сьогодні у Facebook з’явився пост кореспондента ТСН Галини Сергєєвої щодо її сюжету про ІМБіГ НАН України. Процитуємо декілька рядків з цього посту:

Сьогодні у Facebook з’явився пост кореспондента ТСН Галини Сергєєвої щодо її сюжету про ІМБіГ НАН України. Процитуємо декілька рядків з цього посту:

Сергєєва ТСН НАНУ

cкриншот: https://www.facebook.com

Телесюжет про причетність ІМБіГ НАНУ до низки скандалів збурив не лише його співробітників, а й власне, всю українську наукову спільноту.

Я не хочу вступати, очевидно, в безплідну дискусію з пані Галиною і переконувати її в тому, що офіційна оренда дає змогу академічним інститутам оплачувати комунальні послуги… Буде належне фінансування – не буде й оренди.

Пані Галино, Ви отримували в цьому місяці платіжку за тепло?..

В ІМБіГ НАН України працює найбільше молодих учених серед усіх академічних інститутів. Керівництвом та Вченою радою інституту регулярно проводиться багато заходів для підтримки наукової молоді. При бажанні про це можна легко дізнатися із сайту Інституту.

Проблема в іншому. Перед тим як писати про серйозні і складні проблеми, потрібно звертатися до фахівців, експертів, провідних науковців, які працюють у відповідних галузях. Схоже на те, що Ви не прислухалися до слів директора ІМБіГ НАН України академіка Ганни Єльської. Саме на цьому вона акцентувала увагу під час одного із своїх виступів, звертаючись до представників ЗМІ:

Якщо Ви стверджуєте, що українська наука сильна й перспективна, то чому Ваші матеріали про неї не ґрунтуються на думках і детальних аналізах фахівців? 

В принципі все зрозуміло. Хороший аналітичний матеріал вартує грошей, але не завжди керівництво телеканалів готове витрачати кошти на оплату консультацій фахівців-експертів. Тому в результаті і з’являються ляпи про «нові ліки від раку».

Врешті-решт, це проблема всіх пострадянських суспільств. Відношення до науки як до галузі, що обслуговує політичну еліту. Яскравий приклад – обрання Путіним президента Російської академії наук.

Наука повинна служити не політикам, а всім громадянам, українській нації. Сподіваюсь, Ви підпишетесь під цими словами?

популяризація науки

скриншот: Український науковий портал Labprice.ua

автор: Сергій Мейша

N.B. 22 березня 2017 року о 12:00 год. в інформаційній агенції «Укрінформ» відбудеться прес-конференція науковців НАН України «Наука та ЗМІ».

анонс конференції Наука та ЗМІ

скриншот: http://www.imbg.org.ua/